Milli ve Yerli Silahımız Zigana 6 Ülkeye İhraç Ediliyor

Cumhur Başkanımız Erdoğan' ın %100 milli ve yerli sözünden yola çıkarak, milli piyade tüfeği zigana nın  üretimi için bu yılın ilk çeyreğinde TİSAŞ ile başlayacaklarını belirtti.

TİSAŞ yönetim kurulu başkan yardımcısı Gökçen Alemdaroğlu'nun açıklamasına göre Zigana için yılda 25000 adet üretim hedefi olduğunu ve ihracat icin 6 ülke ile görüşme halinde olduklarinı dile getirdi.

TİSAŞ 1993 yılından beri tabanca üretimi yapan, hafif silah ve savunma sanayi dalında Nato standartlarına uygun üretim yaparak, yıllık kapasitesi 45000 adet olan ve ürettiklerini 30 a yakın ulkeye ihraç eden bir kurum olma özelliği taşıyor.

Zigana 3kilo 400 gr ağırlığa sahip 400 mt menzili olan 30 mermilik şarjör kapasitesine sahip olan ve dakikada 837 mermi atabilen milli tüfeğin cok yakın zamanda TSK nın ve Polis Teşkilatının envanterinde yer alması planlanıyor.

TİSAŞ yılın ilk çeyreğinde başlanacak olan Zigana uretimi icin 11bin metrekarelik alanlarına 4 bin metrekare daha ilave inşa edildiğini ve üretimde gerekli olacak makinelerin siparişlerinin verildiğini belirtti.

  • Kendi silahımızı üretip ayrıca diger ülkeler icinde tedarikci ülke konumuna bizleri taşıyan başta Sn: Cumhurureisimiz Recep Tayyip Erdoğan ve O'na desteklerini esirgemeyen tüm ekibine Teşekkürü bir borc biliriz,el pençe durduğumuz günlerden bu haberleri yapabildiğimiz bugünlere bizleri taşıdığınız için sağolun varolun....

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın