Mide Botoksu Kimlere Yapılabilir?

Son günlerin popüler kilo verme yöntemi olan "Mide Botoksu"; etkili ve sağlıklı bir uygulamadır. Bilindigi gibi özellikle kozmetik amaçla yaygın olalak uygulanan botoks, sağlıkta pek çok rahatsızlık için kullanılan yetkinliği kanıtlanmış bir ilaçtır. Bir bakteriden elde edilen botoks; uygulandığı yerdeki kaslarda geçici olarak fonksiyon azalması yapmaktadır. Geçici olan bu uygulamalar birkaç kez tekrarlandığında uzayan etki elde etmek mümkündür. Botoks etkisi 3-4 günde başlayıp; 4-6 ay kadar devam etmektedir.

Günümüzde kilo vermek amaçlı pek çok yöntem mevcuttur. Bunladan en bilinenleri diyet, spor, akupunktur, soğuk veya sıcak lipoliz, liposuction ve çeşitli ilaçlardır. Pek çok kişi bu yöntemlerden bir veya birkaçını denemiş; ya kilo verememiş ya da kilo verip takar kilo alarak hayal kırıklığı yaşayabilmektedir. Özellikle diyet yapıldığında iştah duygusu en büyük sorunu oluşturmaktadır. Kişi bir
diyet programına uymaya çalışmakta veya kendince bazı beslenme kontrol yöntemlerine başvurmaktadır; ancak burada en büyük sorun iştah duygusunun kontrolüdür. Sürekli bir yeme isteği ve bunu sınırlama duygusu..

Bu durum kişide bir iç çatışma ve neticede mutsuzluk yaratmaktadır. Bir yerden sonra da iştah duygusu galip gelerek tüm çabaların boşa gitmesine neden olmaktadır. İşte burada "Mide Botoksu" devreye girmektedir.


Bir cevap yazın