Meselemiz Kudüs

 

MESELEMİZ KUDÜS

Konuya nerden başlasak acaba diye düşünürken, Kudüs üzerinde oynanan oyunlardan bahsetmek daha evla olur diye düşünüyorum.

O halde 1897 yılında İsviçre’nin Bazel kentinde siyonizmin ve İsrail'in fikir babası Yahudi  theodor herlz'in yaptığı toplantıyla başlayalım.
Henüz İsrail'in kurulmasına tam 50 yıl var. O toplantıda herlz:Bugün İsrail'i kurdum dedim. Henüz kurulmamıştı ama bu cümleleri sarfetmeye başlamıştı bile.

O toplantıda yapılacakların listesini yaptılar. Onlar neler mi? Cevaplayalım
1.Osmanlı yıkılacak.(yıktılar)
2.Osmanlı yerine kurulması planlanan adı taa o zamandan belli olan Türkiye'nin dinden uzaklaşıp toprak kaybetmesi sağlanacak.
3.Müslümanları öldürerek gücünü ve nüfusunu azaltmak.
4.Filistin e çok sayıda Yahudi yerleştirilecek.
5.İsrail devleti kurulacak.(kuruldu)
6.Kudüs alınarak mescidi aksa yıkılıp yerine Süleyman mabedi yapılacak.
7.Yıkılan Osmanlıdan geriye kalan ırak ve suruye iki ayrı devlet olarak kalıcak daha sonra tekrar bunlar israile katılacak. Ve daha neler neler plan büyük oyun büyük lakin ALLAH daha da büyük…

Filistin'de Yahudi Devletinin kurulması için ilk önce 2. Abdülhamit'in indirilmesi gerekiyordu. Ve indirdiler. Ardından Birinci Dünya Savaşı çıktı. İngiliz ve Yahudiler, Osmanlı topraklarını "ırk ve mezhep" temelli parçaladılar. Bugün hala bunu yapıyorlar.

Yeni haritalar çizdiler.Savaş sonunda Osmanlı'nın merkezinde kendi istedikleri ideolojiye sahip bir “Türkiye Cumhuriyeti” kuruldu. Fakat Osmanlı’nın merkezi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin "sınırları ve yönetim ideolojisi" öyle belirlendi ki, İsrail'in Filistin'de kolayca kurulup güçlenmesini sağlandı.Nasıl mı?

Savaştan sonra yeni kurulan Türkiye, İslam'dan vazgeçip "seküler Batıcı" bir model benimseyecekti. Dönemin CHP hükümetinin batı hayranlığını şimdi anladınız mı?
"Ümmetçilik ve İslam Birliği" temelli olan Osmanlı artık yok, irili ufaklı olanlarda devlet yönetiminden tamamen tasfiye edilecekti.Edildi de.Ali şükrü bey olayı istiklal mahkemesi, Hilafetin kaldırılması, harf inkılabı vs vs...

Böylece Yahudiler Filistin'de katliam yapıp genişlerken Türkiye müdahale bile etmeyecek, karışmayacaktı. Sebebi ise İsrail ile arasında kurulan Suriye devletinden dolayı. Böylelikle Türkiye'ye sen bana karışamasın diyebilcekti ve dedi de… kendisine karşı gelenlerde zaten darbelerle indirildi.

Bu yüzden Lozan Antlaşması ile Yahudi ve İngilizler, Türkiye Cumhuriyeti'ni "seküler ve Batıcı" şekilde dizayn ettiler. Bu Türkiye'yi İslam dünyasına yardım ve müdahale edemeyecek duruma getirdi.

Yani Devlet zihninden “ümmetçilik” alınıp yerine “sekülerizim ve batıcılık” kondu.
ve böylelikle Devlet, tarihi zihnini kaybetti.

Bu, tüm İslam dünyası için ağır olacaktı. Böylece Batı’nın belirlediği yeni ideolojik zihne sahip olan Türkiye’nin İslam dünyası ve Müslümanlar umurunda bile olmayacaktı çünkü yeni ideolojisi buna asla uygun değildi. Bu yüzden olamayacaktı.

Babanın (Türkiyenin) elini kolunu bağladılar ve bu sayede ne kadar orta doğuda ne kadar çocuğu varsa hepsine müdahale edebilecek ve yöneteceklerdi.Ve öyle de oldu.

Hepsi Büyük İsrail devletinin kurulması içindi...

 

 

Türkiye ile İslam dünyasının arasına çekilen en büyük sınır "ideoloji" idi sınırıdır. Bunu unutmayın. Devlet zihni aslına dönmeye başlayınca tekrar tekrar darbe yiyorduk.

İsrail'in Filistin'de kurulup kolayca büyümesini sağlayan en büyük etmen yeni kurulan Türkiye Cumhuriyeti ile Filistin'in arasına kurulan Suriye devletidir. Burdaki devlete de biraz islamdan uzak bir ideoloji kurdurdular ve böylelikle ordaki müslümanlarıda etkisiz hale getirdiler.

İsrail ile Türkiye arasında Suriye devletinin kurulmasını amacı olurda Türkiye kendine gelirse, bana karışamassın diyebilmektir, çünkü Türkiye ve İsrail komşu değildi. Zira Suriye olmasaydı Türkiye ile İsrail komşu olacaktı ve sınır ötesi operasyonlar İsrail'e olacaktı.

Kendi içinde savaşan Türkiye bir türlü başını kaldıramıyor olacaktı ve İsrail işine bakacaktı ve aynen de öyle oldu.Türkiye hala Irk üzerinden aslında gizlice savaşıyor.

Tüm dünya devletlerinin iç kurum isimleri hep devlet ismiyle anılırken türkiyede her şey türk ırkı üzerinden olacaktı. Böylelikle bir türlü ümmet olamayacak ve müslümanlar kendi içlerinde bir türlü birleşemedikleri için küdüs Müslümanların eline birdaha geçemeyecekti.

Planları işliyor…

Türkiye'de Erdoğan vardı,
Mısır'da Mursi seçildi,
Suriye'de de Esed vardı...

Bu durumda aynı İslami düşünce olmasada aynı düşüncedeki insanların bu 3 ülkenin başında olmaları İsrail'i ciddi derecede rahatsız edecekti. Hatırlayın Türkiye'nin Esed'le arasının neden bir zamanlar iyi olduğunu, daha sonra bu 3'lüye Mısır'da dahil oldu..

Sonra mı?
Başta Mursi darbeyle indirildi.
Suriye çıkmaza sürüklendi,
Erdoğan'a ise 1 e-muhtıra, 3 darbe yapıldı. Çok şükür başarılı olamadılar.

Fakat İsrail kendini güvene almış oldu.

Ortada partilerinde üzerinde olan bir savaş var ve arap baharı sayesinde kolu kanadı kırılan Türkiye bi çıkmazda tamamen tektir…

Partilere odaklanırsak kaybedeceğiz...
Unutma,Öncelikli olarak Türkiye çok hızlı bir şekilde ümmet olup tüm İslam dünyasını kucaklamalı...

Neden mi ?
Çünkü hiç durmadan saldıracaklar
ve şimdi anladınız mı neden kudüsü İsrail istiyor… Süleyman mabedini yapmak ve Fırat'la Nil arasında ki;kalan topraklara büyük İsrail'i kurmak.

Şimdi anladınız mı?Neden pkk hep Doğu ve Güneydoğuda;olduğunu herşey apaçık ortada...

Kürtler yüz yıllardır pkk ya eman vermedi. Şimdi ise Türklere diyorum ki,ırkçılık yapmayın ve ümmet olun.

Yoksa sevinen Yahudiler olacak…

Vesselam...

LA GALİBE İLLALLAH...

(ALLAH EMRİNDE GALİPTİR)

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net


Bir cevap yazın