Meditasyonu Daha Etkili Hale Getiren Uçucu Yağlar

Düzenli meditadyon yapmak; stres ve kaygının azalmasına yardımcı oluyor. Meditasyon sırasında uçucu yağlar kullanmak ise yayılan kokular sayesinde zihinde arındırıcı ve tedavi edici etki sağlıyor. Dolayısıyla tek bir damla uçucu yağlar stresi azaltma yetiyor.


Meditasyon yaparken uçucu yağlar nasıl kullanılır? Sorusuna cevap arıyorsanız eğer; avuçlarınıza, bileklerinize bir kaç damla sürerek veya boynunuza uygulayarak bu işlemi tamamlayabilirsiniz.

Lavanta yağı

Lavanta yağı, meditasyonun en başında uygulandığı zaman bedenin ve zihnin daha rahat bir duruma gelmesini sağlıyor. Hafif ama güçlü bir kokuya sahip olan lavanta yağının yatıştırıcı etkisi bulunuyor.

Limon yağı

Odaklanma konusunda problem yaşıyanlar için limon yağı oldukça faydalı. Meditasyon yaparken bazen odaklanmak zorlaşabiliyor ya da zihinde bambaşka duygular dolanabiliyor. İşte tam bu sırada limon yağı kullanmak zihni odaklanma konusunda güçlü kılıyor.

Nane yağı

Genellikle meditasyon sonrası tercih edilen nane yağı, meditasyon sonrası zihni, bedeni uyandırma ve uyarma konusunda yardımcı oluyor, tazelenmiş ve ferahlamış bir his veriyor.

Bir cevap yazın