MART AYINDA HAFTASONU YAPILACAK 5 ETKİNLİK

 

Bu ay hafta  sonunu güzel bir şekilde geçirebilmeniz için önerilerimiz var. İşte onlardan beş tanesi…

 

 

 

 

1Özet

Türk soyut resminde son 20 yılın en önemli temsilcilerinden olan Zeynep Dilek ve Mehmet Çetiner çiftinin Özet adlı sergisi 10-31 Mart tarihleri arasında Galeri Diani’de. Çift sergilerinde; hem yaşamda hem sanatta birlikteliklerini, vazgeçemedikleri ilkelerini bir özet olarak izleyiciye aktarıyor. Ayrıca ‘Soyut bir soyutlama değildir. Soyuttur’ kavramının altını kuvvetle çizip izleyiciye geniş bir seçki ile farklı tekniklerde sunuyor.

 

 

 

 

 

2 Yen

Yen, yalnız başına ve sınırlar olmadan büyümek zorunda kalan Hench ve Bobbie adında iki kardeşin hikayesini anlatıyor. Oyun, sadece canı istediğinde ziyarete gelen alkolik anneleri ile şiddet, porno, Playstation oyunları ve köpekleri ile birlikte büyümeye çalışan iki çocuğun zorlu hayatını gözler önüne seriyor. Başrollerinde Bora Akkaş, Berker Güven, İdil Sivritepe, Neslihan Yeldan’ ın oynadığı oyun ;10 Mart’ta Craft Kadıköy’de izlenebilir.

 

 

 

 

 

3 İki Sergi Birden

Arter 16 Mart -15 Temmuz tarihleri arasında Can Aytekin’in Boş Ev ve Ali Mahmut Demirel’in Ada isimli eş zamanlı kişisel sergilerne yer veriyor. Can Aytekin’in kişisel sergisi Boş Ev, her türlü detaydan, eşyaların ağırlığından ve yaşamsal gereksinimlerin kalabalığından arındırılmış biriminin bölümlerini tuvallere taşıyor. Ali Mahmut Demirel’ in İstanbul’daki ilk kişisel sergisi olan Ada’da ise;Demirel’in terkedilmiş yapıları gözlemlediği Post-Apokaliptik Ütopyalar başlıklı yeni video sergisi ve ilk deneysel video çalışmalarından biri olan Hortum (2000)bir arada sergileniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4 Notre Dame De Paris

Victor Hugo’nun Ölümsüz aşk hikayesi Notre Dame’ın Kamburu ndan uyarlanan Notre Dame De Paris müzikali orijinal dili Fransızca olarak 9-25 Mart tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi Ana Tiyatroda sahnelenecek. Yaklaşık 20 yıl sonra, bugün Paleis ders Congres Paris’te başlayan aşk hikayesi tıpkı ilk günkü gibi büyük bir heyecanla sahnelenmeye ve seyircileri kendine çekmeye devam ediyor.

 

 

 

 

5 10 11 12

Ezgi Mola ve Enis Arıkan’ın başrollerini paylaştığı 10-11-12 oyunu 16 ve 30 Mart tarihlerinde Uniq Hall’de sevenlerinin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. 10 11 12, lüks bir rezidansa taşınan iki komşunun birbiri ile tanışmasını, ilişkisini ve sadece kapı önüne bıraktığı çöpler ile yaşam belirtisi gösteren bir diğer komşu üzerinden yaşama bakışlarını konu alıyor.

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın