MARKANIZI TANITMA YOLLARI

 

Müşteriler. Doğru! En iyi, çıkarları ve hedefleri ile  uyuşan bir iş için alışveriş yapma seçeneğine sahiptir.

Bu nesil bu motifin ötesine geçiyor. İlham almak isterler ve büyümek isterler. İşyerlerini ikinci bir ev gibi hissetmek istiyorlar.

Bu kuşağın en iyi çalışanlarını çekmek ve korumak istiyorsanız, markanıza neye ihtiyaç duyduklarını gösterin. Güçlü bir işveren markası kurmanız gerekir. Bakalım bunu nasıl yaparsınız.

1. Markanızın Değerlerini İletin

ABD Sayım Bürosu'ndan bir rapor , Millennials'ın değerlerinin daha yaşlı Amerikanlardan farklı olduğunu gösterdi . Eğitim ve ekonomik başarının yetişkinliğin önemli unsurların dan biri olduğuna inanmaktadırlar. Sosyal sorumluluk sergileyen işler için hazırlanıyorlar. İç kültür ve işbirliğine yakın bir çalışma ortamı istiyorlar.

Bu sizin başlangıç ​​noktanız. Markanızın değerlerini bulmak ve bunları iletmek zorundasınız. Bu, teknoloji odaklı bir nesildir. Bu değerleri Internet'in dört bir yanında ifade edeceksiniz, bu nedenle Millennials'ı yardımlarını toplamanız gerekir.

Bu değerler çok özeldir. İşbirliği ortamı, sosyal sorumluluk, büyüme fırsatları ... böyle genellemeler markanız hakkında hiçbir şey söylemiyor. Bu hedefleri gerçeğe dönüştürdüğünüzü tam olarak gösterin. Sosyal aktivizmin örneklerini. Tipik bir iş gününde ofisin nasıl göründüğünü gösterin. En iyi çalışanlarınızın şirketinizde nasıl büyüdüğünü gösterin.

2. Çalışanlarınızın Görüşlerini Kullanın

Sizi, ilgili bir işveren olarak görmekten önce sosyal kanıtı görmek ister.
Eylem çağrısı: birinci sınıf bir işveren iseniz marka kampanyasına odaklanmak zorundasınız. İsteklerinize dayalı olmayıp. Gerçek kanıt temel alınacaktır.

Mevcut çalışanlardan, fotoğraflarıyla birlikte  referanslarını da web sitenize yapmalarını isteyin. Bunlar markanızın elçileri bunları  yapmak zorunda hissettirmeyin. Gönüllü bir faaliyet olmalıdır. Ardından, bu referansları tanıtın, böylece insanlar şirketinizin çalışanlarının hayatlarını nasıl daha iyi hale getireceklerini görecektir.

Çalışanlarınızdan belirli soruları cevaplamalarını isteyin. Bu işyerini neden seçtiniz? Sende hangi isteği uyandır dı? Bu iş hakkında en çok neyi beğendin? Gelecekte kendinizi nasıl görüyorsunuz?

3. Harika İçerikler Paylaşın

Markanızı nasıl teşvik edersiniz? İçerik cevabın içeriğidir. Kesinlikle mükemmel olmalı. Sadece işletmenizin resmi web sitesinde yer alan içeriklerden bahsetmekle kalmıyoruz. Markamız için farkındalığı genişleten içerik pazarlamacılığından bahsediyoruz.

Resumes Planet'in içerik Genel Müdürü Keira Eliot şunları açıklıyor: "Birçok küçük işletme sahipleri, bir istihdam markasına sahip olduklarını bilmiyorlar. Ve hepsini Internet üzerinden tanıtmak zorundalar. İçerik pazarlaması her yerde. Ana web sitenizde bulunuyor, ancak sizin de blog yazmanız gerekiyor. İş tanımlarınızda da var. Çaba göstermek gerekiyor. İyi yazamıyorsanız, o kısmı sizin için halledecek bir uzman kiralayın. "

Zaten markanızı tanıtmak için bir içerik pazarlama kampanyanız var, değil mi? İşveren markanızı tıpkı şirket markasını tedavi ettiğiniz gibi tedavi etmek zorundasınız. Görsel içerik pazarlaması gibi benzersiz bir içerik pazarlama kampanyası geliştirin.

4. LinkedIn, Quora ve Sosyal Medyayı kullanın

İşe almak istediğin kişleri nerede bulacaksın? Onlar orada, sosyal medyada. Sektörünüzle ilgili tartışma gruplarına katılın ve aktif bir üye olun. Bu işletmenin sahibi sizsiniz. Yetki, bilgi ve sınıf göstermek zorundasınız. Online itibarınızı geliştirin, bu nedenle size de çekici bir işveren olacaksınız.

LinkedIn bariz bir önceliktir. Orada bağlantılarınız markanızın ne kadar güçlü olduğunu gösterir. Sektörünüzden ilgililerle iletişime geçin. Millennials ile de bağlantı kurun. LinkedIn, sistem aracılığıyla iş tekliflerini doğrudan gönderebilmenizi sağlar. Bu fırsatı kullanın. Teklifinizi çekici bulurlarsa ve işveren markanızın güçlü olduğunu düşünme  izlenimi uyandırmış olursunuz.

Millennials'a Twitter, Facebook ve Instagram aracılığıyla bağlanmak da önemlidir. Eğer bir iş ilanını görürlerse işini yaparlar. Seni sahibi olarak görürlerse seni de göreceklerdir. Hem markanız hem de siz siz olarak sosyal medyada etkileyici bir üne sahip olmanız gerekir.

Quora! Unutma bu konuda! Endüstrinizle ilgili sorularınızı cevapladığınızda uzmanlığınızı ispatlamış olursunuz. Millennials bu içeriği bulduğunda, sizden öğrenmesi gereken şeylerin farkındadır. Bu onların şirketinize ilgisini tetikleyecektir.

İşveren Markalaştırması Zaman Alıyor, 

İşveren markanızı oluşturmak zaman alacaktır. Para da. Bununla birlikte, bu süreç daha iyi işe alınma kararlarıyla sonuçlanacaktır. Daha iyi işe alma kararları, işletmenizin genel etkinliğini etkiler.

 

 


1 Yorum

Bir cevap yazın