Maden suyu ile yüz yıkamanın faydaları

Uzmanlar günde en az 1 en çok 2 şişe maden suyunun içilmesini tavsiye ederler. Bunun nedeni vücudun kaybettiği mineralleri geri almasıdır. Çünkü maden suyu tam anlamıyla bir mineral deposudur ve zararsızdır.

Peki, bu mineral deposu olan maden suları cilt güzelliği için kullanılamaz mı?

Pekala kullanılabilir. Hatta güzellik uzmanları maden suyu ile yüz yıkamak eylemini tavsiye ediyorlar. Uzmanlar günde 1 ya da 2 kez soda ile yüz yıkamanın cildi temizlediğini, gözenekleri sıkılaştırdığını, yüze daha canlı ve sağlıklı bir ifade kazandırdığını söylüyorlar. Ve ayrıca maden suyunun içerisindeki mineraller sayesinde cildi nemlendirdiğini, cilt kuruluğunu önlediğini ifade ediyorlar. Maden suyu ile yüz yıkamanın yüzdeki sivilceleri yok ettiği biliniyor. Hatta saç ve sakallar üzerinde de uygulanırsa maden suyu, saçların dökülmemesini ve sakalların kalınlaşmasını güçlenmesini sağlıyor.

Maden suyu diğer ürünler gibi kimyasal içermediği için sağlıklı ve ekonomik bir cilt bakım yöntemi.

Peki, maden suyunu cilde nasıl uygulamalı?

Buzdolabında bekletilmiş bir şişe sodayı açtıktan sonra bir miktar bekleyin. Ancak tüm gazı kaçmadan soda ile yüzünüzü yıkayın. Daha etkili olmasını istiyorsanız yüzünüzü soda ile yıkadıktan sonra yüzünüze buz ile masaj yapabilirsiniz.

Diğer bir yöntem ise sodalı buz küpleri. Sodayı açıp bir süre gazınon çıkmasını bekledikten sonra buz küplerine doldurup 12 saat donmasını bekleyin. Buz küpleriniz ertesi gün kullanıma hazır olacaktır. Hazır olan sodalı buz küplerini alıp eriyene kadar yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Daha etkili olmasını istiyorsanız eğer maden suyunu buz küplerine dondurmadan önce içlerine bir miktar limon suyu damlatabilirsiniz. Bu işlem günde 2 kez uygulanabilir. Maden suyu ile yüz yıkamanın zararları yoktur.

Not: yazımızda sık sık soda ve maden suyu ibarelerini aynı bağlamda kullandık. Çünkü bu ikisini karıştırıp google'da aratanların da yazımıza uğramasını istedik. Ancak soda ile maden suyu farklı şeylerdir ve yazıda belirtilen tüm işlemler maden suyu için geçerlidir. Maden suyu doğal, soda ise yapay bir içecek.

Maden Suyu (mineralli su) ile Soda arasındaki farklar

5 Yorum

  1. 1 haftadır maden suyu ile yüzümü temizlemekteyim yüzümde ki lekeler ve sivilce izleri yavaş yavaş gözle görülür şekilde kaybolmakta gerçekten bu yöntem çok faydalı

  2. Cidden sıkılaşma yapıyor mu maden suyuyla yüz yıkamak . Yoksa şeyma subaşının kitabında yapılan hata gibi bir durum var mıdur 😀

Bir cevap yazın