"Kusursuz Kulak" İlk Konserini Köy Çocuklarına Verdi

Muş'ta yaşayan ve çevrede duyduğu sesleri notaya dökebilme yeteneğine sahip doğuştan görme engelli ve kusursuz kulak lakaplı Bager Çalışçı, ilk konserini yaşadığı yerdeki köy çocuklarına verdi.

Kusursuz bir müzik kulağına sahip 7 yaşındaki Bager Çalışcı 'nın kendisi gibi görme engelli müzik öğretmeni Caner Keser, öğrencisinin köy çocuklarına konser verme hayalini gerçekleştirmek için çalışmalar yaptı. Keser, öğretmen arkadaşları ve Çalışcı 'nın ailesi ile merkeze 55 kilometre mesafedeki Ağartı Köyü kırsalına piyano getirilmesine önayak oldu ve güzel bir konser ortamı oluşturdu.

Kusursuz kulak Bager, öğretmeninin sağladığı bu konser alanında köy okulundaki öğrencilere piyano ile klasik müzik dinletisi sundu. Baba Mehmet Çalışçı, gazetecilere yaptığı açıklamada, Bager'in hayalini gerçekleştiren öğretmenlere teşekkür etti.

Müzik öğretmeni Keser, Çalışçı ile tanışmasını anlattı ve onun sergilediği bir performansın videosunu çekip üniversitedeki hocalarına gönderdiğini belirtti ve, "Hocalarımız Bager'in üstün bir müzik yeteneğine sahip olduğunu söylediler. Bir yıldır fırsat buldukça Bager'e piyano ve kulağının gelişimi ile ilgili yardımcı olmaya çalışıyorum. Biz artık ona eğitiminde yetemiyoruz. Daha profesyonellerden yardım alması, yarı dönemli konservatuvar eğitimi alması lazım" dedi.

Ayrıca kusursuz kulak Bager, hayranı olduğu Fazıl Say ile buluşmuştu. İşte Kusursuz Kulak Bager ve Fazıl Say;

Kusursuz Kulak Bager ve Fazıl Say

Bir cevap yazın