Kudret Narı: Nam-ı Değer "Acayip Elma" nedir? Faydaları neledir?

Tuhaf görüntüsünden dolayı halk arasında "acayip elma" olarak bilinen Kudret Narı, bir çok hastalığa iyi geliyor. Peki, kudret narı meyvesi nedir ne değildir?

Kudret Narı tropikal bir meyvedir. Ülkemizde yetişmektedir. Bol miktarda C Vitamini ile mineraller barındırır. Özellikle mide ve bağırsak problemi çeken hastalara doğal tedavi yöntemi olarak kudret narı önerilir.

Son zamanlarda yapılan araştırmalar sonucunda "kudret narı kansere iyi mi geliyor" sorusu incelenmiş ve kudred narının kanserli hücrelerin büyümesini ve yayılmasını engellediği saptanmıştır.

Kudret Narı Kanı Temizliyor!
Antioksidan ve antimikrobiyal özellikleri sayesinde kanı temizlemeye yardımcı olan kudret nan kan hastalıklarına karşı özellikle kansızlığa iyi gelen bir meyvedir.

Kudret Narı Nasıl Tüketilmeli?

Kudret narının tadı acıdır. Halk arasında genelde balla birlikte tüketilmektedir. Çekirdekleri ayıklanmış kudret narını püre haline getirip cam kavanoza koyduktan sonra içerisine yaklaşık kavanozun yarısı kadar bal eklenir ve bu karışım bir süre bekledikten sonra sabahları kahvaltıdan önce aç karnına bir kaşık alarak tüketilir. İsminden de anlaşılacağı üzere Kudret Narının cinsel performansı arttırıcı özelliği vardır.

Kudret Narının bir diğer kullanım çeşidi de zeytinyağı ile yapılan kudret narı kürüdür. Çekirdekleri ayıklanmış kudret narına kavanozun yarısı kadar zeytinyağı eklenir. Bir süre sonra kudret narı zeytinyağı tarafından eritilir. Biraz bekletilen bu kür sabahları aç karnına bir kaşık olarak tüketebilir aynı zamanda yanık tedavisinde de kullanılabilir.

Önemli Not: Hamilelik döneminde kudret narı düşüğe sebebiyet verdiği için kesinlikle önerilmez. Aynı zamanda bu acayip meyvenin şekerde ani yükselmelere sebebiyet verdiği bilinir; bu nedenle şeker hastalarının kullanırken dikkat etmesi gerekir. Kudret narını tüketmeden önce lütfen doktora danışın.

Bir cevap yazın