Kripto Para Yatırıcımcılarına Tavsiyeler ve Öne Çıkan Kripto Paralar

Kripto paralar son dönemlerde oldukça büyük bir yükselişte. Dünyanın her yerinden her gün yatırımcısı artıyor. Yapılan araştırmalara ve öne koyan öngörülere göre kripto paralar, sanal piyasanın altını olma yolunda hızla ilerliyor. Biz de bu yazımızda uzman görüşlerden kripto para yatırımcılarına öneriler derledik ve yükselişteki kripto paraları sıraladık.

Kripto Para Yatırımcılarına Tavsiyeler

  • Portföyünüzü eşitlendirerek riskinizi azaltın
  • Öncelikle yatırım yapılacak kripto paralarla ilgili doğru ve güvenilir kaynaklardan kendi araştırmanızı yapın.
  • Kripto paraların ve arkasındaki projelerin dünü, bugünü ve gelecek beklentilerini detaylıca araştırın.
  • Yüksek kar ve benzeri vaatlerle kişilerden para ya da kripto para talep eden dolandırıcılık oluşumlarına, saadet zincirleri ve piramit kazanç sistemlerine asla itibar etmeyin.
  • "Pump/dump" adı verilen spekülatif fiyat dalgalanmalarına aldanmayın.
  • Kripto para yatırımları için kişisel e-posta adresinizi kullanmak yerine yeni bir e-posta açın. Şifre ve güvenlik kodları gibi kritik bilgileri hiçbir zaman üçüncü şahıslarla paylaşmayın.
  • Sıcak (çevrimiçi) ve soğuk (çevrimdışı) cüzdan teknolojisinin farkını öğrenin ve ona göre yatırımlarınızı yapın.
  • Mobil cüzdan kullanırken hem fiziksel hem de elektronik ortamda hırsızlıklara karsı dikkatli olun.

Öne Çıkan Kripto Paralar

DASH: fiyatı 96.19 $, piyasa değeri ise 864.706.310 dolar. Açık kaynaklı ve eşler arası (p2p) bir kripto para birimi. Kişileri ve işletmeleri ödüllendirmeye olanak sağlayan kendi kendini yöneten ve kendi kendine fon sağlayan bir modeli var.

MONERO: fiyatı 89.17 dolar, piayasa değeri ise 1.530.583.140 dolar. Gizlilik üzerine yoğunlaşmış bir kripto para birimi. Monero'da bir kimsenin cüzdan adresi öğrenildiğinde o cüzdana daha sonra gönderilecek veya cüzdandan çıkacak
para takip edilemiyor.

ZCASH: fiyatı 53.09 dolar ve piyasa değeri ise 383. 912.559 dolar. Gizlilik odaklı, küresel ekonominin her alanında hizmet vermeyi hedefleyen bir kripto para.

BINANCE COİN: fiyatı 28.64 dolar. Piyasa değeri ise 4.455.259.510 dolar. Malta merkezli dev kripto para borsası Binance'ın kendi kripto para birimi.

NEO: fiyatı 9.88 dolar. Piyasa değeri ise 696.647.495 dolar. Akıllı sözleşmeleri destekleyen, dApps ve ICO'lar için destek de dahil olmak üzere
benzer işlevsellik sağladığı için "Çin'in Ethereum"u olarak adlandırılan bir platformu.


1 Yorum

Bir cevap yazın