KÖPEĞİNİZİN EVDEKİ İLK GÜNÜ MÜ?

 

Evinize sevimli mi sevimli bir yavru köpek almayı planlıyor olabilirsiniz. İster yavru ister yetişkin olsun, köpeğinizi yeni evine alıştırma konusunda neler yapmamız gerektiğini biliyor musunuz?Bunları altı maddede sizler için yazdık.

 

EVDE İLK GÜN

Köpeğinizi eve getirdiğinizde öncelikle ona evi gezdirmeli, evi tanıması için fırsat vermelisiniz. eğer sizi daha önceden tanıyan bir köpeğe sahip oluyorsanız alışma süreci daha rahat olabilirsiniz önerimiz, köpeğin ilk günü bol bol oyun ve sevgi getirmesini ve yorgun gününün sonunda mışıl mışıl bir uyku geçmesi

TUVALET EĞİTİMİ 

Köpeğiniz yavruyu sağ tuvalet eğitimini göz ardı etmemelisiniz. Ancak bu konuda çok ısrarcı olmayıp, biraz sabret melisiniz bu süreçte gazete kağıtlarından yapabilirsiniz köpek büyük olsa da evde gel gel diye ilk gece dikkatli olmalısınız.kötü bir sürprizle karşılaştığınızda buna kızmayın.

KÖPEĞİNİZE ÖZEL BİR ALAN OLUŞTURUN

Köpeğimize evi gezdirdiniz. Şimdi kendi yatağına tanıtma zamanı. Yavru köpeğin yatağına, annesinin kokusu sinmiş bir battaniye yerleştirebilirsiniz.böyle çalışması daha kolay olacaktır.

EVDE YANLIZ DEĞİLSE..

Eğer evinizde başka köpek veya kedilerde bir istiyorsanız onlarla ilgilenmeyi ihmal etmeyin. Küçük kıskançlık krizi ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Onların birbirlerini tanımalarına izin vermelisiniz.

EVE ALIŞMA SÜRECİ

Köpeğiniz eve gezip tanımak isteyecektir.İlk günlerde evde yalnız kalması terk edilmiş hissettirebilir. Bu yüzden sizi aradığında bulabileceği ama sürekli peşinde konuşmadığınız bir mesafede olmanız en doğrusu.

 

EVDE YANLIZ KALDIĞINDA

Yalnız kaldığında ki stresleri en aza indirmek için evden çıkmadan önce köpeğinize zaman geçirmelisiniz. Beraber yarım saatlik bir koca çıkabilirsiniz. Ama sen önceden hazırlayıp sevdiği oyuncaklar ortalıkta bırakmakta yokluğumuzda oyalanması sağlayacaktır.

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 

Bir cevap yazın