Kıyafetlerden Pas Lekesi Nasıl Temizlenir?

Pas giderici ürünler

Piyasada bazı pas giderici ürünler mevcuttur ve çoğu kumaş için etkili ve güvenli olan internet ve bu ürünlerdeki aktif bileşen genellikle bir asittir, örneğin: Oksalik asit veya Hidroflorik asit. Bu bileşenler doku üzerinde mevcut olan demiri ve yıkadıktan sonra çıkarma olasılığını azaltmak için çalışır, ancak bu ürünleri kullanırken dikkatli olunmalıdır. Toksik bileşikler cildin yanmasına ve cihazlara zarar verebilir, bu nedenle dikkatli kullanılmalıdır ve üreticinin talimatlarına göre yıkanır. Pas lekesi nasıl çıkar? Giysiden pas nasıl çıkarılır? Kıyafetlerden leke nasıl çıkar?   

Tuz ve limon

Tuz ve limon da dahil olmak üzere doğal malzemeler, giysilerindeki pası gidermek için aşağıdaki yöntemlerle kullanılabilir: Tuzu bir pas lekesi ile serpin, ardından taze limon suyunu tuzun üzerine koyun. Giysileri güneşe yayın ve kurumasını bekleyin. Beyaz ve renkli kumaşları etkilemediğinden emin olmak için bu yöntemi görünmez bir noktada test ettiğinizden emin olun.

Beyaz sirke

Beyaz sirke, aşağıdaki adımları izleyerek giysi üzerindeki paslanmayı da içeren birçok lekeyi çıkarmak için kullanılabilir:

Bir pamuk topunu beyaz sirke içine batırın. Pamuklu çubuğu sirke emilene kadar pas lekesine koyun. Lekeyi ince bir tuz tabakasıyla kaplayın ve ovalayın. Giysileri doğrudan güneş ışığına koyun ve pas lekesi kaybolana kadar bırakın. Giysileri her zamanki gibi yıkayın. Pas temizlemenin diğer yolları

Aşağıdakiler dahil olmak üzere, pas lekelerini giysilerden çıkarmak için kullanılabilecek birkaç yöntem vardır:

Limon ve Buhar: Giysi parçasını, özellikle de lekenin bir kase kaynar su üzerinde olduğu bölgeyi yayın ve limon suyunu lekeye serpin, birkaç dakika bekletin, sonra yıkayın ve işlemi gerektiği gibi tekrarlayın.

Tartar kremi: İki litre suyu altı çay kaşığı tartar kremi ile kaynatın. Kabı ısıdan alın  ve kıyafetleri bir veya iki saat bekletin.

 

Bir cevap yazın