Kitaptan Uyarlanmış Filmler

Kitap raflarından beyazperdeye uzanan yolculukta, bu yıla damga vuracak yapımları bir araya getirdik. Bakalım, 2018'de hangi iddialı kitapların film versiyonu bizi bekliyor...

 

 

1

The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society /Edebiyat ve Patates Turtası Derneği - Mary Ann Shaffer, Annie Barrows

Ne hakkında? "Juliet Aston" isimli yazar, ikinci Dünya Savaşı'ndan sonra İngiltere'ye bağlı Manş Adaları' ndan biri olan güvenlik adasına yolculuk yapar. Adada yaşanan bir takım beklenmedik olaylar ona ilham kaynağı olur.

Kimler Oynuyor? Lily James, Matthew Goode, Jessica Brown Findlay

 

 

 

2

 

Kızıl Serçe /Red Sparrow - Jason Matthews

Ne hakkında? "Dominika Egorova" Rus güvenlik servisinde eğitimli baştan çıkarıcı olan "Sparrow" olmak zorunda bırakılır. Vücudunu kullanmayı öğrense de, eğitimin bir başka koşulu olan kişiliğini geri plana iterek tamamen göreve odaklanma konusunda direnir. Güçlü ve zeki bir ajan olan "Dominika" ülkedeki dengeleri değiştirecek potansiyele sahiptir.

Kimler Oynuyor? Jennifer Lawrence, Joel Edgerton, Mary-Louise Parker, Jeremy Irons

 

3

Where'd You Go, Bernadette /Neredesin Bernadette?- Maria Semple

Ne hakkında? "Bernadette de Fox", güvende hissettiği ortamlar dışında bulunmanın panik ve anksiyeteye sebep olduğu agorafobiye sahiptir. Ailecek Antarktika'ya yapacakları yolculuk öncesinde ortalıktan kaybolan "Bernadette'i" aramak için 15 yaşındaki kızı "Bee" yola koyulur.

Kimler Oynuyor? Cate Blanchett, Kristen Wiig, Judy Greer

 

 

4

First Man: The Life of Neil A. Armstrong- James R. Hansen

Ne hakkında? 1969 yılında ayda yürüyen ilk insan olarak tarihe geçen Neil Armstrong'un hayatı tüm gerçekliğiyle anlatılıyor.

Kimler Oynuyor? Ryan Gosling, Claire Foy, Jon Bernthal

 

 

 

5

The Darkest Minds /Karanlık Zihinler/Alexandra Bracken

Ne hakkında? Ölümcül bir salgın Amerika'daki çocukların %98'inin ölümüne sebep olur. Geri kalan çocukların ise bir takım süper güçleri ortaya çıkar. Devlet, çocukları kontrol altında tutmak adına, onları kamplara toplar. Fakat bir çocuğun kaçması ile tüm düzen tehlikeye girer. ve

Kimler Oynuyor? Mandy Moore, Gwendoline Christie, Amandla Stenberg

 

 

 

6

The Girl in the Spider's Web /Örümcek Ağındaki Kız - David Lagercrantz

Ne hakkında? Ejderha Dövmeli Kız filmi ile tanıdığımız "Lisbeth Salander" karakteri 2018'de yine karşımıza çıkıyor.

Millennium serisinin dördüncü romanı olan Örümcek Ağındaki Kız, hacker "Lisbeth Salander" ve gazeteci "Mikael Blomkvist" arasındaki ilişki üzerine yoğunlaşıyor.

Kimler Oynuyor? Claire Foy, Claes Bang, Cameron Britton

 

 

 

7

Bel Canto -Ann Patchett

Ne hakkında? Gerçek bir olaydan yola çıkarak kaleme alınan Bel Canto, teröristlerin baskın yaptığı büyük partide, aralarında ünlü opera sanatçısı, varlıklı bir iş adamı ve çevirmenin bulunduğu bir grup insanı rehin almasını anlatıyor.

Kimler Oynuyor? Julianne Moore, Kent Watanabe

 

 

 

8

The Black Hand: The Epic War Between Brillant Detective and the
Deadliest Secret Society in American History-Stephan Talty

Ne hakkında? Film, "İtalyan Sherlock Holmes" olarak bilinen dedektif "Joseph Petrosino" Amerikan mafyasının peşine düştüğü gerçek bir hikayeden İlham alıyor.

Kimler Oynuyor? Leonardo DiCapri

 

 

 

 

9

A Wrinkle in Time /Zamanda Kıvrılma-Madeleine L'Engle

Ne hakkında? "Meg Murray" ve kardeşi "Charles'ın" bilim adamı olan babaları ortadan kaybolunca iki kardeş ve arkadaşları "Calvin" bu işin peşine düşer. Atıldıkları macerada, üç çocuk paralel evrenden uzaya birçok yere yolculuk yapar.

Kimler Oynuyor? Storm Reid, Oprah Winfrey, Reese Witherspoon, Mindy Kaling, Levi Miller

 

 

 

10

Boy Erased-Garrard Conley

Ne hakkında? Kitap, yazarın kendi çocukluğunda yaşadığı kimliğini keşfetmek adına verdiği savaşı anlatıyor. Arkansas'da yaşayan bir din adamının homoseksüel oğlu "Jered'in" ailesi, cinsel yönelimi için onu zorla bir kilise kursuna gönderir. Kendini bulmaya ve anlamaya çalışan genç bir çocuğun verdiği mücadeleyi konu alan hikaye son derece çarpıcı.

Kimler Oynuyor? Lucas Hedges, Nicole Kidman, Russell Crowe

 

 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın