Kişiye Özel Teslimata Robot Otomobil Çözümü

Teknolojinin hızlı bir şekilde ilerlediği günümüzde konforu, dizaynı, farklı komseti ile dikkatleri üzerine çeken kişiye özel robot otomobillerden bahsedelim.

Renault Grubu, kişiye özel teslimat (son kilometre teslimat/ last minute dehvery) konusunda geleceğe ilişkin vizyonunu, EZ-PRO ile gözler önüne seriyor. Renault, EZ-PRO ile teslimat ve mal taşıma hizmetlerindeki gelişimin hızlanmasına katkıda bulunuyor. Son dakika teslimat lojistiği (last mile delivery) şehirlerdeki trafiğin yüzde 30'unu oluşturuyor. EZ-PRO paylaşımlı teslimat, saat esnekliği ve otonom sürüşü sayesinde trafiği rahatlatabiliyor. Trafik ışıkları ve trafik haritası gibi uygulamalardan beslenen robot kabinler rahat bir trafik alıkışı sağlayacak EZ-PRO, Fransız markanın paylaşımlı şehir içi ulaşım hizmetleri eksenindeki konsept serisinin ikinci ürünü. EZPRO, elektrikli, internet bağlantılı, tamamen otonom ve paylaşımlı insan taşımaya yönelik EZ-GO'nun prensibini sürdürüyor.

Herkes için sürdürülebilir mobilite anlayışı çerçevesinde EZ-PRO, daha yeşil ve daha sessiz bir taşıma için yüzde 100 elektrikli olarak geliştirilmiş. Markanın ana felsefesi "Easy Life /Kolay Yaşam" ile paralel olarak, EZ-PRO, görevli için güvenli ve ergonomik bir alan sunuyor. Araç, otonom öncü bir kabin ve sürücüsüz robot kabinlerden oluşan bir konsept. EZ-PRO öncü kabinde bir görevli, sürüşe odaklanmasına gerek kalmadan sürücüsüz robot kabinlerin yönetimine ve rota planlamasına konsantre olabiliyor. Böylece yiyecek ve hassas eşyaların kişiye özel güvenli teslimatını gerçekleştirebiliyor.

Renault Grubu Kurumca Tasarım Direktörü Laurens Van Den Acker "EZ-PRO, profesyoneller için fırsat yaratan aynı zamanda tüm kullanıcılara hizmet kolaylığı sağlayan bir konsept. Bu araç insanı çözümlerinin makezine yerleştirerek markanın DNA'sını koruyor" diye konuştu.

 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın