Kış Çaylarımız: Yasemin Neşesi, Çin Baharı, Gümüş Yunnan, Bourbon Vanilyası, Rooibos Vanilyası, Karışık Şifalı Otlar ve Zencefil

Kış Çaylarımız

YASEMİN NEŞESİ

Bu nadir yetiştirilip bulunan bu çayın yaprakları Çin'de tek tek el ile toplanıp ufak ufak yuvarlanarak bir fındık gibi küçük yuvarlak hale geliyor.

O muhteşem çiçeksi tad ve kokusunu bu çayımıza veren ise taze taze toplanmış olup Yasemin çiçekleri bizlere çok farklı nahoş bir çay tadı olarak içmeye hazırdır...

ÇİN BAHARI

Kalitesi epey yüksek olan Pai Mu Tan yani beyaz bir çayımız, Çarkıfelek meyvesi ile karıştırılıp bizlere sunulan yumuşacık o aroması ile adeta tüm duyularımıza hitap eden bir çayımızdır.

GÜMÜŞ YUNNAN

Geniş olup, parlak rengi ve gümüşü ile tomurcuklarının açığa vurmuş olduğu yumuşacık hoş içimli, ağızda meyvemsi ve çiçeksi bir tad bırakan güzel hoş bir içeceğimizdir.

Bu kış aylarında içimizi ısıtacak sımsıcak tüketebileceğimiz güzel bir bitki çayımızdır.

BOURBON VANİLYASI

Bourbon Adalarında dünyadaki en güzel muhteşem kokulu vanilyaların yetiştiği Bourbon vanilyus ve portakal çiçeklerinin karışımından gelen o uçucu yağların bize verdiği o ferahlığı ile kalitesi yüksek olan siyah çay ile buluşmasıdır...

ROOİBOS VANİLYASI

Rooibos; Kakao kanunlarının İrlanda'nın o güzel beyaz kreması ile vanilyasının biraraya gelmesi, Aklımızda kalacak özgün bir çay tadı ve lezzetidir.

Tam gövdesi o nahoş aromatik kokusu Güney Afrika Roybos etkilerinin kremamsı vanilyası ile güzel bir ahenk oluşturması sonucu bizlere sunulan enfes bir çayımızdır.

KARIŞIK ŞİFALI OTLAR VE ZENCEFİL

Zencefil, papatya, karabiber, meyan kökü, tarçın, limon otu, gül yaprakları ve mine çiçeği ile karıştırılıp ortaya çıkan güzel içimli bir çay halini alır.

Ayunvedik reçetelere göre ise hazırlanmış bu formüllü çayımızın bizlere vermiş olduğu güç ve iyileştirme özelliği ile bize farklı değişik bir çay tadı sunuyor...

 

Diğer çay çeşitlerini okumak için tıklayınız. 

 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetintern