Kırılan Saçlara Özel Bakım Nasıl Yapılır?

Saçlarımız biz istemeden de olsa sürekli kırılıyor ve bunun sonucunda da ortaya hoş olmayan bir görünüm çıkıyor...

Saçlarınız sürekli ısılı işleme maruz kaldığında ya da kimyasal boyalar nedeniyle uçlarında kırılma görünebilir. Bunlar için sık sık kuaför randevuları alıp bakımlar, kesim işlemleri yaptırmaktansa dikkat edeceğiniz bazı adımlar bu sorunun önüne geçebilir. Kırılan saçlar nasıl düzelir? Saçlar neden kırılır? Kırılmanın çözümü nedir? Saç kırığı nasıl geçer? Kırıkları giderme yolları nelerdir?

Isıyla saçlarını şekillendirmeden önce mutlaka ısıdan koruyucu bakım kremlerinden veya spreylerden yararlanmalı. Sonrasında da düzleştirici kullanırken saç tellerinin kıvrılmaması ya da katlanarak düzleşmemesi için saçları taramayı deneyebilirsiniz. Yani bir elinle düzleştiriciyi kullanıp, diğer elinle de saçını tarayarak saç tellerini düzeltebilirsin.

Maşa kullanırken tutamları saç uçlarından başlayarak şekillendirmek yerine saç diplerinden başlayarak şekillendirilirse saç uçları maşanın dışında kalmış olur ve böylece maşanın ısısından etkilenmez.

Banyodan çıktığınızda saçlardaki nemi almak için havluyla saçları ovalamak, çitilemek yerine pamuklu bir tişörte saçınızı sarabilir ve saçın nemini aldıktan sonra kendiliğinden kurumasını bekleyebilirsiniz.

Not: Saçlarınızı sık sık nemli tutmak için düzenli olarak nemlendiriciler, maskeler ve gerekirse yağlar, kullanmalısınız.

 

1 Yorum

  1. Valla o kadar ürün kullandım banamısın demedi. Bence uçlarından aldırarak kendine geliyor saç.

Bir cevap yazın