Kartalların Özellikleri Nelerdir?

Kartalların nesli tükeniyor mu?

Kartal bir kuş türüdür. Bu kuşlar dünyanın birçok bölgesinde yaşarlar ve diğer kuş türlerinden ayıran özelliklere sahiptirler. Ancak bugün kartallar yok olma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Kartal sayısı, ölü hayvan sayısını azaltan veteriner tıbbının gelişimi ve kartal avında düşüşe neden olan diğer faktörlerin bir sonucu olarak azalmış ve kimyasalların kullanımı yoluyla ortadan kaldırılmıştır.

Kartalların Özellikleri Nelerdir? Güçlü kasları olan, çok yüksek rakımlarda uçmalarına yardımcı aynı zamanda uzun mesafelerde yolculuk etmelerine yardımcı olan uzun kanatlara sahipler. Pençeleri çok keskin, büyük boyutlu, ek olarak, keskin görme kabiliyeti ile karakterize, bu özelliklerin ve fiziksel nitelikleri Allah onlara bahşetmiş. Yiyeceklerini bu güçleriyle kazanırlar.Havanın çok soğuk olduğu günlerde sabahın erken saatlerinde kartallar, genellikle tüylerine bakım yapıp savaş gününe hazırlanır ve hava sıcaklığından sonra ısınırlarsa, yemeklerini araştırırlar.

Kartallar nerelerde yaşarlar? Kartallar yeryüzünün çok yüksek rakımlarında yaşar, avcı denen, akbabaların yaşadığı yerlere ulaşmayı başarırlar. Kartallar sosyal kuşlardır. Çiftleşme zamanları kışın başlar. Kadın kartal civci olduğunda beyaz yumuşak tüylerle kaplanır. Elli beş gün sonra çift dönüşümlü olarak yumurtayı kucaklamaya başlarlar. Bugünün sonrasında ki on gün içinde yavru kartal uçmaya ve kendi hayatını bağımsız olarak yaşamaya başlar.


 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın