Karavan Değil Adeta Seyyar Saray: Living Vehicle 2020

Lüks karavanların özellikleri nelerdir? Karavanların özellikleri neler? Karavanda nelere dikkat edilir? 

Merkezi Kaliforniya Santa Barbara'da bulunan Living Vehicle adlı şirket, tamamen gözlerden uzak bîr yaşam sürmeye meraklı müşterileri için, "Living Vehicle 2020" adıyla harika bir karavan tasarlamış. Tavanında yer alan güneş panelleri sayesinde tüm enerji ihtiyacını açık havada karşılayabilen bu lüks araçta aynı anda altı kişi konaklayabiliyor.

Bu ultra-lüks karavanın özelliklerinden biri de tüm detaylarında alüminyum parçalar kullanılmış olması. Tamamen modüler mobilya teknolojisi kullanılarak tasarlanmış olan bu karavanda arzu ettiğiniz kadar açık alan yaratabiliyorsunuz. Örneğin elektrik enerjisiyle çalışan buzdolabı, bulaşık makinesi, mikrodalga fırın ve set üstü ocaktan oluşan mutfak bölümünün bir kısmı ana üniteden ayrılıp bahçede barbekü yapma imkanı sunan bir mangala dönüşebiliyor.

Ayrıca evin banyo ve tuvalet detayları da hem konfor hem de işlevsellik gözetilerek planlanmış. Bu olağanüstü karavanın dört mevsim koşullarında kullanılması öngörüldüğü için, çok özel bir taban yalıtımı yapılmış. Bu özel yalıtım sistemi sayesinde, sıfır dereceden 45 dereceye kadar her türlü hava koşulunda karavanın içini oda sıcaklığında tutacak denge sağlanmış.

Üstelik bu karavanın kendi atık artırma sistemi bile bulunuyor! İnsan şehir hayatından kaçmak istediğinde elinin altında böyle bir karavan olsa herhalde bir daha evine bile zor döner. Bu güzelliğin fiyatı ise 200 bin dolar.

 

 

Bir cevap yazın