Kahve ve limon faydalı mıdır? Nasıl tüketilmelidir?

Kahve ve limon faydalı mı? Kahve ile birlikte limon tüketmenin faydaları nelerdir? Limonlu kahvenin yararları nelerdir? Nasıl tüketilmelidir?

Kahve ve limon ayrı ayrı çeşitli rahatsızlıklara iyi geldiği gibi birlikte de birçok hastalığa iyi geldiği biliniyor. Kahve ve limon ikilisi zamanında ve dozunda kullanıldığında özellikle birçok sindirim sistemi rahatsızlıkları için yarar sağlıyor. Kahveyi limonlu içmek sadece günümüzde değil eski zamanlarda da tercih edilen bir davranıştı ve faydaları bilinmekteydi.

Peki, kahve ile limonu nasıl tüketmeliyiz?

Bir çorba kaşığı kahvenin içerisine 8-10 damla kadar limon suyu ilave edilerek oluşturulan karışım keyifle içilebilir. Bu karışım vücut direncini artırır. İçerdiği yoğun miktarda lifler sayesinde ishali keser. Ayrıca kahve ve limon karışımı mideye yardımcı olur. Midenin hazmedemediği birçok gıdanın ya da besinin verdiği genel rahatsızlıklar için de kullanılır. Alkol sonrası kahve limon tüketmek mideyi rahatlatır. Alkolün oluşturduğu olumsuz etkilerin vücuttan kolaylıkla atılmasını sağlar.

Kahve ve limon doğum çatlakları ile sivilcelere iyi geliyor

Sadece içilerek değil vücuda uygulamak için hazırlanan kahve ve limon kürü de oldukça faydalı. Özellikle doğum sonrası ya da kilo alıp verme sonucu oluşan çatlaklar için kahve ve limon ikilisi tam anlamıyla bir kurtarıcı. Peki, kahve ve limon kürü nasıl hazırlanır? Üç yemek kaşığı kahvenin içine bir adet limon sıkarak hazırlayabilir ve masaj yaparak vücudunuza uygulayabilirsiniz. Ayrıca kahve limon karışımı yüzdeki sivilcelere de iyi gelir. İki yemek kaşığı kahveye 2 tatlı kaşığı limon suyu ekleyerek oluşturulan karışım sivilceli bölgeye uygulanır. 5-7 dakika bekletilerek ılık suyla durulanır. Leke bırakmadan sivilcelerden kurtulmanın doğal yoludur.


Bir cevap yazın