Kahve Telvesinin 7 Mucizesi

Tadı ve sağlığa olan faydası ile dünyanın vazgeçilmez kahveleri arasına giren Türk Kahvesi'nin, telvesi de bir çok derde deva oluyor. Bu yazımızda sizler için kahve telvesinin 7 farklı alanda 7 faydasını işledik.

Kahve telvesinin faydaları? 

1- Kahve telvesi ahşap mobilyalarınızı korur: kahve telvesi ile mobilyalarınızın ilk günkü gibi olması mümkün. Özellikle bizim gibi temizliğe ve düzene önem veren Türk kadınlarının imdadına yetişen kahve telvesini bir bez yardımı ile ahşap mobilyalarınıza ovalar bir şekilde sürdüğünüz zaman eski ile yeninin arasındaki farkı göreceksiniz...

2- Kahve telvesi evinizin ve odanızın güzel kokmasını sağlar: Sevdiğiniz bir meyve kabuğunu rendeleyip -ki benim tercihim kışın portakal ve yazın daha fresh kokusu olan meyveler- kahve telvesi ile beraber bir poşetin yahut ince bir bezin içene koyarak evinizin bir köşesine koymanız halinde harika kokular duymanıza neden olacak. En iyi oda parfümlerinden daha etkili olan bu yöntem üstelik evinizin içinde doğal kokular barındırmanızı sağlayacak.

3- Kahve telvesi istenirse gübre olarak da kullanılabilir: Kahve telvesini bitkilerin diplerine dökerek bitkilerin kökleriyle nitrojen desteği almış olmasını sağlarsınız. Ayrıca bu yöntem çok sevdiğiniz çiçeklerinize zarar veren böceklerden de kurtulmanızı sağlayacaktır.

4-  Kahve telvesi vücudunuzdaki sert tabakalardan kurtulmanızı sağlar: Özellikle vücudumuzun topuk ve dirsek kısımlarında zamanla sertlikler meydana gelir. Bu durum bir çoğumuzu rahatsız eder. Oysa günlük olarak tükettiğimiz kahvenin telvesiyle bu bölgelere masaj yapmak bizi bu sıkıntıdan kurtaracaktır. En etkili şekilde faydalanmak için sertlik olan bölgeyi önce 15 dakika sıcak suda bekletmek faydalı olacaktır.  Bu yöntemle hem ayaklarınız bebek teni kadar yumuşak olurken hem de günün bütün stresinin  ayaklarınızdan dışarı atılmasını sağlayacaktır.

 5- Kahve telvesi göbek yağlarını eritir: Kadınlar çoğunlukla göbek yağlarından şikâyetçidir. Özellikle içimizden bazıları ne yaparsa yapsın inatçı göbek yağlarıyla baş edememektedir. İşte tam bu sırada kadınların yardımına Mr. Muscle gibi Türk Kahvesinin Telvesi yetişiyor. Göbeğinize yetecek kadar kahve telvesine biraz zeytin yağı ekleyin. Bu karışımı göbeğinize masaj yaparak uygulayın ve strec filmle sıkı bir şekilde sarın. Ortalama 2 saat bir süreden sonra çıkartın ve durulayın bunu sık sık yaptığınız vakit aslında bölgesel zayıflamanın mümkün olduğunu göreceksiniz.

6- Kahve telvesi kadınları korkulu rüyaları olan selülitlerden kurtarır: Abarttığımızı düşünüyor olabilirsiniz ancak bir şeyi olduğundan daha az göstermek de abartmaktır.  Bu nedenle kahve telvesinin faydaları konusunda hiç de mütevazı olamayacağız. Deneyin ve görün, bir kaç fincan kahve telvesini biriktirin ve banyoda duşa girmeden önce selülit olan bölgeye sürün ve kese yardımıyla ovalayın. Sonrasında ılık su ile durulayın. İşte bu kadar basit bir yöntemle  selülitlerden kurtulmak mümkün.

7- Kahve telveai siyah nokta oluşumunu engeller: Kahvenin kozmetik alanda da başarısı takdiri hak ediyor. Tonlarca para verilerek alınan ürünlerin yapamadıklarını yapıyor. Üstelik yan etkisi de yok. Kahve telvesini siyah nokta olan bölgenize masaj yaparak yedirin ve  8 dakika beklettikten sonra durulayın. Ayrıca tüm yüzünüze uygulamanız da peeling etkisi yapacaktır.

Not: Tabii bütün bu uygulamaları Sade Türk Kahvesinin telvesiyle yapmanız gerekli, şekerli kahve ile aynı etkiyi görmeniz pek mümkün değil.

www.instagram.com/acikvnet

www.twitter.com/acikve_net

Bir cevap yazın