Kadınların Kripto Para ile Olan İlişkisi

Kripto Para dünyası ile ilgili Avrupa genelinde bir araştırma yapıldı. Bu araştırmada kadınların Kripto Para'ya olan ilgisi incelendi. Araştırmanın sonucuna göre, kadınların kripto para birimlerine olan ilgisi gün geçtikçe artıyor. 2019 Haziran'ının başında Newsbtc sitesinde yayımlanan araştırma raporunda, kripto para ekosisteminde yer alan kullanıcıların yüzde 9,1'inin kadın olduğu açıklanmıştı. Araştırmanın sahibi olan Coin Dance, 2018 yılında yani bir önceki sene aynı oranın yüzde 3 seviyelerinde olduğunu belirtmişti.

Temmuz 2019 sonunda düzenlenen yeni bir araştırmada ise henüz üzerinden sene bile geçmemesine rağmen kadınların kripto para'ya olan ilgisini ortayan koyan bu oranın fark edilir biçimde arttığı görüldü.

Bitpanda ve GlobalWeblndex ortaklığında gerçekleştirilen araştırmada, Avrupa genelinde kripto para birimlerine ilgi gösteren kadınların yüzde 22 oranına ulaştığı açıklandı.


Araştırma raporunda öne çıkan diğer sonuçlar şu şekilde:

  • Kripto para sahipleri genel profilleri: bilgi teknolojileri, mühendislik veya finans alanında çalışan, ortalamanın üzerinde geliri olan genç ve yüksek eğitimli kişiler.
  • Bu bahsettiğimiz profile sahip kripto para kullanıcılarının beşte biri kadın
  • Kripto para birimlerine ilgi duyanların yaş oranları şöyle: yüzde 40'ı 35 yaşın üzerinde.
  • Harcanabilir gelirleri ve risk alma eğilimleri diğer kesimlere göre daha yüksek ve yeniliklere acıklar. Ayrıca ekonomik açıdan güçlenmek için hırslılar.

Bir cevap yazın