İpad'lar İçin Çizim Programları

Hiçbir şey klasik bir kağıt parçasının ya da tuvalin yerini alamazsa da, İpad Pro, dijital sanatla analog sanatı inanılmaz derecede birbirine yaklaştırıyor. Daha  büyük ekran, İpad Pro'yu yeni sanat seviyelerine açıyor ve keyifli bir çizim aracı, yaratıcılık için onu ciddi bir platform haline getiriyor. Umut vadeden Apple Pencil göz önüne alınarak tasarlanan İpad Pro, sonuçta dijital bir tuval, Neyse ki App Store'da bir sürü çizim uygulaması var ve bunların çoğu zaten Pro'nun büyütülmüş ekranı ve Pencil'ın bunun hassas ucu için Optimize edilmiş durumdalar.

Aşağıda İpad Pro için en iyi ÇİZİM uygulamalarından bazılarını bulabilirsiniz; bunları kullanarak mobil dünyanın Michelangelo'su olabilirsiniz.

MEDİBANG PAİNT MEDİBANG

Paint, katmanlar çalışmalarınızı sağlayan Photoshop'u hatırlatan, kullanımı çok kolay bir boyama programıdır. Çok iyi bir fırça editörüne sahiptir ve katmanlarınıza stilleri katma olanağı sunuyor. Bu program, daha büyük İpad Pro'larda daha rahat kullanılabilen bir çok araca sahip, ancak aynı zamanda dördüncü nesil veya üstü İpad'ler veya İpad Mini 2 ve üstü modellerle de uyumludur Çizgi romanlar çizmek isterseniz! bu uygulama istediğiniz profesyonel görünümü elde etmek için çok sayıda çizgi roman yazı tipi sunuyor. Projelerinizi yerel diske veya buluta kaydedebilirsiniz.

ARTRAGE

Artrage'in ana fikri, İpad'de resimlerin mümkün olduğunca gerçeğe yakın bir şekilde boyanmasıdır. Sanki gerçek bir tuval üzerindeymişcesine boyaları birbiri ile karıştırabiliyorsunuz. Bu uygulama katmanlarla çalışıyor ve Photoshop'ta zaten bu duruma alışıksanız, uyum modlarıyla kendinizi evinizdeymiş gibi rahat hissedeceksiniz. Artrage, daha sonra masaüstünde izlemek için çiziminizi kaydetmenize de olanak tanıyor. Sadece Apple Pencil'ı desteklemekle kalmıyor aynı zamanda Wacom, Adonit ve Pogo kalemleri için de destek sağlıyor.

SKETCHBOOK BY AUTODESK

Profesyonel bir sanatçı değilseniz bile, Sketchbook bu Autodesk'i muhtemelen duymuşsunuzdur. Kesinlikle sanatçılar için en popüler uygulamalardan biridir. Ekran düzeni, tasarım programları söz konusu olduğunda her şeydir ve Sketchbook' un araç çubukları kolayca erişilebilir bir yolla yerleştirilmiştir. Hatta bunları ekrana siz yerleştirilebilirsiniz. Mükemmel özellikleri arasında Photoshop'a ve Photoshop'tan veri aktarımı ve bu ince detaylarla çalışmalarınıza izin vermek için yüzde 2,500 oranına kadar zoom olanağı da var. İpad Pro'da Apple Pencil'ı destekler, diğer tabletler için kullanılabilen daha iyi kalemleri de desteklemektedir.

GRAPHİC

İpad Pro'nun duyurulduğu zaman hatırlarsanız, Apple tarafından bilgisayarınızın yerini alacağı söylenerek lanse edilmişti. Graphic, İpad'inizde Adobe İllustrator ıygulamasına sahip olmak gibidir. Bu uygulamaya eskiden iDraw denirdi ve Mac'iniz için mevcut olduğundan, masaüstünüz ile İpad tasarımını ve çiziminiz arasında gidip gelebilirsiniz. Apple Pencil için farklı fırçalar ve tam destek sunuyor ancak aynı zamanda vektör tabanlı teknik çizimler oluşturmanızı da izin veren bir uygulamadır. Grafik tasarıma girerseniz, Graphic'in İpad'in yeteneklerini nasıl kullandığına şaşırırsınız.

ADOBE İLLUSTRATOR DRAW

Graphic benzer şekilde, Adobe İllustrator Draw'da vektör tabanlı tasarımlar oluşturmanızı sağlar. Ancak bu uygulama, daha az korkutucu bir kullanıcı Arabirim ile daha basittir. Hızla fikirleri üzerinde çalışmaya başlamayı isteyenlere yöneliktir. Uygulama seyyar durumdayken işinizde yanınıza almanızı sağlar ve işinizi de yanınıza almayı sağlar ve ofise döndüğünüzde masaüstünüzde veya dizüstü bilgisayarınızdaki son projenizi İllustrator uygulamasına kolayca aktarabilirsiniz.

İNSPİRE PRO

Çizim ve eskiz konusunda bu uygulama en pratik uygulamalardan biridir. İpad'ın çok çekirdekli işlemcisi ve OpenGL'in avantajını kullanan uygulama, resimleri hızlı bir şekilde çizebilir ve oluşturabilir, bu da gerçek bir çizimi taklit etmenize yardımcı olması için bir tablette çizim yaparken istediğiniz şeylerden biridir. Uygulama, hızlı erişim için favori renklerinizi kaydeder ve Apple pencil'a tam destek verir.

ASSEMBLY

Assembly ile çıkartmalar, simgeleri ve diğer grafikleri yapmak oldukça kolay. Bu uygulama ile net ve profesyonel görünümlü bir işi çok zaman harcamadan yaratabilirsiniz. İşlemek ve katman yapmanız için geniş şekil, sembol ve çıkartmalar seçkisi de var. Çalışmalarınızı SVG VE Pdf gibi vektör formatlarında olduğu gibi yüksek çözünürlüklü JPG VEYA PNG olarak da kaydedebilirsiniz. Uygulama ücretsiz, ancak 21 temalı şekil paketi, 25 özel yazı tipi içeren bir metin motoru, yazı tiplerini birleştirip kesebilme veya vektör görüntüleri alma becerisi istiyorsanız, bir Pro aboneliği için haftada $3, ayda$5, dolar$30 ödemeniz gerekir.

SKETCH CLUB

Sketch Club benzersiz bir uygulama ve sanatımızı paylaşabileceğiniz bir sanatçılar topluluğudur. Ayrıca herkesin çalışmalarını yorumlayıp ilham alabilirsiniz. Uygulama toplamda 64 katman oluşturmanıza ve sanatımızı 4K'ya kadar çözünürlükteki tuvallerde oluşturmanızı izin veriyor. Fırçalar ve vektör araçları için geniş seçenekler ile tam teşekküllü bir çizim uygulamasıdır. Apple pencil 1080p kayıt özelliği için tam destek veriyor.

Brushes Redux

Apple İpad 2010'da geri döndüğünde fırçalarla sahneye çıktı ve İpad'in sanatçılar için bir araç olabileceğini dünyaya gösterdi. O zamandan beri uygulama da İpad Pro'yu destekleyecek şekilde gelişti. Bu uygulama iOS'a özeldir, özellikle de ipad için yazılmıştır OpenGL'in destekler ve İpad'de 64 bit işlemin avantajından yararlanır. Çok hızlı olmasının ötesinde, iOS kullanıcılarının rahat olduğu tipik bir iOS arabirim tasarım diline de sahiptir. Bu nedenle çok basit araç çubuğunda yolunuzu bulmak kolaydır. Katmanları destekler, ancak diğer daha güçlü profesyonel uygulamalardan farklı olarak, yalnızca En fazla 10 katman oluşturabilirsiniz.


www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

Bir cevap yazın