İNSAN ÇÜRÜMEYE BAŞLADIĞINDA

Bugün bahsedeceğimiz kitap,ilk romanını keyifle okuduğum, Mustafa Becit’in yeni romanı ‘İnsan Çürümeye Başladığında’.

Her şey Ben Yaşarken Oldu isimli ilk kitabını bir solukta bitirmiştim. Onu okuduğum zaman sanırım güneş tepemizdeydi. Yaşanan olaylar karşısında soğuk bir duş etkisi yaşamıştım. Bu kitap ise sizi garip düşüncelerin ve duyguların içine sürükleyerek kanınızı kaynatacak. Lafın kısası; bu soğuk günlerde içinizi ısıtacak.
Açık ve Net iyi tavsiye :). Keyifli okumalar.

Mustafa Becit,İstanbul Kitap Fuarı Tüyap, 12. Salon. 212b küsurat yayınları standında, okuyucuları ile buluşuyor.
Tarih: 12 Kasım 2017 Saat 13.00'da.
Mustafa Becit Twitter Adresi
Mustafa Becit İnstagram Adresi

“Adalet insana öyle ya da böyle bir bedel ödetir. Ama insan çürümeye başladığında adaletin bir önemi kalmaz. Ben çürümemin son noktasındayım ve Allah’ın bana biçtiği adalet bu.”
Cinayet büro hareketliydi. Masalardan masalara uçuşan dosyalar, telsizlerden duyulan anonslar, çalan telefonlar, bitmek bilmeyen sorgulayışlar... Birileri aranıyordu bu masalarda. Dosyalarda resimleri, isimleri, hikâyeleri vardı. Tutulmuş tutanaklarda gizliydiler, delil poşetlerinde yaşıyorlardı. Yakalansalar bile meçhuldüler, gerçeğin içinde birer gizdiler.
Adalet neydi? Herkes bu dünyada hak ettiğini bulur muydu? Bir cinayet en fazla kaç hayata uzanabilirdi? İnsan ne zaman çürümeye başlardı? Başkomiser Rauf, Taksici Muhsin, Doktor Taner ve diğerleri… Mustafa Becit, ikinci romanı İnsan Çürümeye Başladığında ile çürümenin, en dibe çöküşün denizinde kulaçlar atıyor. ‘


 

Bir cevap yazın