Inflamasyon (Enflamasyon) Nedir?

İnflamasyon nedir? Sorusunun cevabına birlikte bakalım. Herhangi bir zarara karşı vücudun verdiği doğal koruyucu bir yanıttır. İnflamasyon, herhangi bir sakatlık durumunda meydana gelir; örneğin spor yaparken zorlandığında incinen bölge genellikle ağrılı bir hal alır, şişer ve iltihaplanır.

Ayrıca İnflamasyon, akyuvarlarımızın bizi bakteri veya virüs gibi bir dış etkenden koruması anlamına gelir. Şimdi diğer etkenlerine bakalım.

Neredeyse her modern, kronik hastalığın temel nedenidir. İnflamasyon hangi hastalıklara sebep olur? Bu hastalıkları sıralayacak olursak kardiyovasküler hastalıklar, tip 2 diyabet, Alzheimer, Otoimmün rahatsızlığı, kanser, vücudunuzun günlük olarak maruz kaldığı iltihaplanmalara uyum sağlaması. Endüstrileşmiş bir dünyada yaşamak için kullanmak durumunda kaldığımız plastikler, hava ve su kirliliği, sağlık ve güzellik ürünlerinde sentetik kimyasallar ve işlenmiş gıdalar ile Enflamasyonu artırmış oluyoruz. Çevresel toksinler büyük bir inflamasyon kaynağını temsil eder.

Toksin maruziyeti birçok kaynaktan gelir. Bunlar yediğiniz yiyeceklerle, içtiğiniz suyla, soluduğunuz havayla, vücudunuzda ve evinizde kullandığınız ürünlerle olur. Bir diğer önemli etken ise toksinlerdir ve birçok kaynaktan gelir. Vücudunuzdaki iltihabı azaltmak için öncelikle toksinleri evcilleştirmelisiniz.

Peki, iltihabı en aza indirmek için neler yapabilirsiniz? Bazı ilaçları almanız gerekip gerekmediğini düşünün. Özellikle antibiyotikler en fazla reçete edilen ilaçlardan biri haline gelmiştir ve yarısı ayakta tedavi ilaçları niteliğindedir. Ayrıca cilt sorunları ya da ruh hali değişimleri için doğum kontrol ilaçları alıyorsanız, bu haplar aynı anda daha derin bir problemin semptomlarını maskelemekte ve aynı zamanda yanıcı ateşe yakıt hazırlamaktadır. Semptomların kökenine gitmenizi tavsiye ederim, bu sayede gereksiz ilaçları kullanmayıp vücudunuzu temizlemiş olursunuz.

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


1 Yorum

  1. Inflamasyon icin sizin de bahsettiginiz gibi ayakta tedavi amacli kullanilan antibiyotikler vok ise yarıyor. Aslinda vucudun bir kendini koruma tepkimesidir ancak şişip iltihap yapması agrı yapıyor.

Bir cevap yazın