Hyggefoods'dan yeni bir girişim: Yenilebilir Antiviral Sprey

Koronavirüsü salgını nedeniyle gıda güvenliğinin önemi arttı. Hemen hemen herkes aldığı market ürünkerini özellikle meyve ve sebzeleri (doğal olarak) hastalık derecesinde yıkıyor ve yeterince temiz olduğuna yine de güvenemiyor. Bu nedenle Yıldız Teknopark'ın bünyesinde yer alan gıda teknoloji şirketi Hyggefoods yeni bir proje üzerinde çalışıyor. Projeye göre üretilecek antiviral yenilebilir kaplama sıvısı ile kaplanan meyve ve sebzeler virüsün doğrudan tüketiciye ulaşmasının önüne geçecek.

Bu sprey ile kaplanan meyve sebzelerin üzerinde antiviral kaplama yapıldığını simgeleyen etiketler bulunduracak. Böylece ürünlerde koronavirüsü olmadığı gösterilerek ihracatın devamlılığı sağlanacak.

Hyggefoods CEO’su Emine Yılmaz, “Bu ürün tüketicilerin sağlığına zarar vermediği gibi aynı zamanda virüsle de savaşıyor. Tüketiciler bu ürün ile kaplanan meyve ve sebzeler üzerinde küçük etiketler görecekler. Özellikle soymadan yenilen ve kısa ömürlü çilek, kiraz, üzüm gibi meyveler için tüketici dostu bir ürün olacak” açıklamasında bulundu.

Bir cevap yazın