Hızlı Kilo Verdiren Meyveler Nelerdir?

Meyve kilo vermeye yardımcı olur. Meyveler, farklı yaş gruplarındaki birçok insanın arzu ettiği ürünlerden biri olup, bir ya da daha fazlasını yedikten hemen sonra sağladığınız kalorilere ek olarak, vücudun sağlığı için önemli olan birçok vitamin ve mineral içeriği bakımından da zengindir. Ayrıca bir lif ve pektin kaynağıdır. Karbonhidratlarda ise değişken oranlarda kilo kaybına katkıda bulunur. Çabuk kilo verdiren meyveler nelerdir? Zayıflatan meyveler nelerdir?

Kivi: Sindirime yardımcı olan, doygunluk hissini artıran ve dolayısıyla kilo kaybına yardımcı olan çözünmez lif bakımından zengin küçük siyah tohumları içerir.

Elma: Lif oranı yüksek olduğu için düşük kalorili, vitamin ve minerallerin zengin olduğundan dolayı kilo vermeye yardımcı olur.

Armut: Lif içeriği nedeniyle kilo vermeye, aynı zamanda kolesterolü azaltmaya ve potasyum içeriğinden dolayı kalbin sağlığını korumaya yardımcı olan lezzetli bir meyvedir.

Muz: Potasyum ve lif içeriği ile bilinen muzlar ayrıca, B6 vitamini de dahil olmak üzere, kardiyovasküler hastalık riskini azaltmaya yardımcı olan ve bağışıklık sisteminin korunmasında önemli olan birkaç mineral içerir.

Şeftali: Düşük kalorili içeriği olan bir başka türdür. Ayrıca iyi miktarda lif ve potasyumun yanı sıra antioksidanlar içerir.

Hindistan Cevizi: Bir bütün olarak tüketilebilir veya hindistancevizi içeren bazı basit ürünlerden yararlanılabilinir: örneğin hindistancevizi suyu, hindistancevizi sütü ve doymuş yağ içeren hindistancevizi unu.

Portakal: İyi bir C vitamini, tiamin ve folat içeriği ile bilinir. Ayrıca bir miktar lif sağlar ve meyve suyu olarakta faydaları vardır. Bir bardak portakal suyu, 85 kalori ve 5 gram diyet lifi içerir.

Mango: Mango meyvesi iyi miktarda şeker içerir ve yaklaşık 130 kalori, üç gram diyet lifi, C vitamini, A vitamini ve kalsiyum içerir.

Greyfurt: Kanser ve yaşlanma riskini azaltan yüksek antioksidan içeren çeşitlerden biridir. Ayrıca kandaki yüksek kolesterol seviyesini düşürdüğünden böylece yüksek tansiyonu düşürmüş olur. Aynı zamanda taze meyve suyu olarak kilo kaybına yardımcı olur.

Çilek: Adiponektin ve hormon leptin üretimini destekleyen, yağ yakan ve metabolizmayı hızlandıran hormon içeren çilek ve çeşitleri yaraların iyileşmesinede yardımcı olur ve antienflamatuvar olarak kabul edilir.

Bir cevap yazın