Her Erkeğin Sahip Olması Gereken 20 Eşya

Pasaporttan kol saatine kadar bu eşyaların hepsi başarılı bir erkeğin elinin altında sonsuza kadar bulunmalıdır.

ARTIK YETERİNCE BÜYÜKSÜNÜZ. Çocuksu şeyleri geride bırakmanın vakti çoktan geldi. Artık en değer verdiğiniz eşyanız, PlayStation’ınız olmamalı… Her yerde taktığınız o şapkayı da artık sadece uygun yerlerde taksanız iyi olacak… Yetişkin hayatının neler gerektireceğini kestiremiyorsanız, üzülmeyin. Biz sizin için biraz araştırma yaptık ve olmazsa olmazlardan oluşan bir liste hazırladık. Buyrun;

1. Bedeninize Uygun Bir Takım Elbise 

Hem ihtiyaç hem de prensip gereli, her erkeğin en az bir takım elbisesi olması gerekir. Ancak bu takım elbiseyi doğru seçmelisiniz. Takımınız, üstünüze tam oturacak şekilde terzi elinden geçmeli. Yoksa spor salonunda harcadığınız onca emeğin karşılığını göremezsiniz. Lacivert, gri ya da siyah gibi nötr renkleri tercih edin.

2. Kahverengi ve siyah kundura ayakkabı 

Hala – eskilerin dediği gibi – ‘dost başa düşman ayağa bakar’ mı bilmiyoruz ama güzel bir çift ayakkabı görünüşünüze şıklık katar. Sadece bir çift alacaksanız, her takımla uyum sağlaması için kahverengi bir tane edinin. Tarz olarak ise oxford ayakkabıları iyi bir tercihtir. Kotla bile giyilebilir.

 

3. Ayakkabı boyası 

Kıyafetlerinizi yıkıyorsunuz, kuruluyorsunuz, kuru temizlemeye veriyorsunuz ve ütülüyorsunuz. Peki ayakkabılarınıza da aynı özeni gösteriyor musunuz? Göstermelisiniz.

4. Deri kemer 

İşte size dünyanın sonuna kadar geçerli bir erkek kuralı: Pantolonunuzda kemer köprüleri varsa, kemer takın. Ayrıca dikkat: Kemeriniz, her zaman ayakkabılarınızla uyumlu olmalı.

 

5. Spor ceket

Spor bir ceket ya da blazer, her tarzın daha şık görünmesini sağlar. İster tişört ve  kot pantolonla, ister gömlek ve kumaş pantolonla giyin, spor ceketler olgun bir imaj çizer. 

 6. Parfüm

Zaten bildiğiniz bir gerçekten bahsedelim: Kadınlar güzel kokan erkekleri sever. Seçim yaparken hoşunuza giden bir koku seçin. Abartmadan kullanın. Göğsünüze ve boğazınızın altına doğru sıkın.

7. Cüzdan 

Artık her şeyi cebinize doldurduğunuz yaşı çoktan geçtiniz. Babanızın kocaman, kabarık, arka cebinden sarkan cüzdanı gibi bir şeye gerek yok. İnce bir cüzdan tercih edin ya da sadece kart cüzdanı kullanın.

8. Seyahat çantası 

Sırt çantası  ve spor çantası çağını geçtiniz. Eşyalarınızı, tarzınıza uygun ve daha şık bir çantaya atın


9. Kaliteli bir kol saati 

Evet, saate telefonunuzdan, tabletinizden, diz üstü bilgisayarınızdan ya da güneşin konumundan bakabilirsiniz. Ancak kaliteli bir saat, kişisel zevkinize dair fikir verir. Kol saati tüm aksesuarların babasıdı

10. Tıraş takımı

İki günde bir berbere gitmiyorsanız, mutlaka bir tıraş takımı edinin. Ense tıraşı gelmiş erkekten hoşlanan kadın görmedik daha!

11. Kaliteli bir şef bıçağı

Dekorasyon için kullanmayacaksınız, büyün bir bıçak setine ihtiyacınız yok. Tek bir mutfak bıçağı alacaksanız, şef bıçağı alın. Fiyatları sizi korkutmasın; beş farklı işte kullanabileceğiniz bir bıçağınızın olması, beş bıçağınızın olmasından iyidir.

12. Döküm bir tava 

Yapışmaz ve temizlenmesi kolaydır. Ocakta da fırında da her ısıda kullanabilirsiniz. Ayrıca dayanıklıdır, çizilmez ve muhtemelen bir ömür boyu işinizi görecektir.

13 . Pasaport

Dünyayı görmenizi sağlayacak otobüs bileti! Bir pasaportunuz mutlaka olmalı. İçini yavaş yavaş doldurursunuz.

 

14. Ütü ve masası

Evet, tüm kıyafetlerinizi temizleyiciye vermek kolaydır ama ne pratik ne de hesaplıdır. Kıyafetlerinizle yatmış gibi evden çıkmak istemeyeceğiniz ve artık gömleklerinizi masada ütülediğiniz dönemleri geride bıraktığınızı da varsayıyoruz. Kaliteli bir ütü ve ütü masası almanızın zamanı çoktan gelmiş demektir.

15. Tüy ve iplik toplayıcı 

Tüy toplayıcı hayatı kurtarır. Rulo olanları tercih edin çünkü fırça olanlara göre daha kullanışlıdır.

16. Güneş gözlüğü 

Yüz hatlarınızı ön plana çıkaran bir model bulun. Pilot (damla) ya da wayfarer model gözlükler iyi birer tercih olabilir.

17. Yemek tarifi kitabı 

Dikkatle okuyun: Kadınlar – yemek – yapan – erkeklere – ba – yı – lır – lar! Evinize davet ettiğiniz hoş bir hanımefediye kendi ellerinizle yemek hazırlamak istemez misiniz? Dışarıdan yemek söylemekten çok daha etkileyici olacağı kesin.

18. Alet çantası

Elinden her iş gelen biri olmanıza gerek yok. Bir çekiç, bir İngiliz anahtarı ve bir tornavidanın her zaman elinizin altında bulunması gerekir.

19. Evrensel uzaktan kumanda

Televizyonunuzun yanında duran kumanda ailesine artık veda etmeniz gerek. Tüm cihazlarla çalışan, öğrenme özellikli akıllı uzaktan kumandalardan edinin, hayatınızı kolaylaştırır.

20. Bakım ürünleri 

Bir erkeğin birinci kuralı bakımdır. Cildinizi soğuk havalardan koruyun. Unutmayın, herkes çatlayabilir ama dudaklarınız ve cildiniz asla!

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın