Güvenli Bir Şekilde Bitcoin Satın Almak

Güvenli Bir Şekilde Bitcoin Satın Almak

Ülkemiz de dahil olmak üzere dünya genelinde son zamanların popüler internet yatırım araçlarından birisi olan bitcoini güvenli bir şekilde satın almak bu işlere henüz yeni atılan birisi için oldukça zor olabilmekte. Yatırım yapmaya daha başlamadan paranızı kaptırmak istemiyorsanız güvenli olduğu birçok kişi tarafından kanıtlanmış kripto para borsalarını tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Türkiye’de bu işi en iyi yapan sitelerden olan BtcTurk ve Paribu gibi borsalar her gün binlerce kullanıcıya bitcoin alım ve satım imkânı sunmakta. Bu tarz borsalar bir miktar komisyon karşılığında işlem yaptığı için özellikle bitcoin satarken bazı kişiler borsalara yanaşmak istemezler. Onun yerine çeşitli forumlardan takas yöntemi ile işlerini görürler ancak bitcoin izi sürülemez bir sistem olduğu için dolandırıcılık durumunda paranızın üstüne soğuk su içmekten başka çareniz olmayabilir. Bunun için bilindik ve güvenilir olduğu kanıtlanmış sistemleri kullanmanız tavsiye edilir.

Forumlar Üzerinden Bitcoin Satın Almak Güvenli mi?

Ülkemizde aktif olarak bitcoin üzerine kurulmuş veya içerisinde bitcoin kategorileri bulunduran çeşitli forum siteleri bulunmaktadır. Burada kişiler ellerindeki bitcoin varlıklarını nakite çevirmek için başka bir kullanıcı ile iletişime geçerek alışveriş yapabilirler. Ancak forum ortamlarında kişiler kendilerine takma bir isim bularak anonim bulundukları için olası bir dolandırıcılık durumunda paranızı riske atabilirsiniz. Eğer her şeye rağmen forum üzerinden ticaret yapacaksanız kişinin daha önceki yapmış olduğu ticaretlerine veya eğer mümkünse güvenilir bir aracı kullanmaya özen gösteriniz. Eğer belirtmiş olduğumuz şartlar uyuyorsa ve karşı taraf size istediğiniz güveni sağlayabilmişse ticaret yapmanızda herhangi bir sorun olmayacaktır.

Ülkemizde insanlar artık kolay bir şekilde para kazanma yollarına başvurmaya başladığı için özellikle internet üzerinden dolandırma vakaları her geçen gün biraz daha artmaya devam etmektedir. Sizler de bu mağdurlar arasında olmak istemiyorsanız gerçek hayatta yaptığınız gibi güvenilir kişilerden veya mümkünse karşınızda bir muhatap bulabileceğiniz kurumsal yerlerden alışveriş yapma yoluna gitmelisiniz. Olası bir sorun durumunda kuruluşların destek hattı üzerinden derdinizi anlatabilir ve mümkün olduğu kadar kısa bir süre içerisinde çözüme kavuşabilirsiniz.

3 Yorum

  1. Bir cok kaynak mevcut bence güvenli olarak almak için. Önemli olan bilinçli olmak.

  2. Borsalardan ziyade artık kredi kartı ile bile alınabilir oldu. Örnek verdiğiniz sitelere ekleme olarak bende baye bit i vereyim o da bir türk girişimi. Asıl dikkat edilmesi gereken fee miktarı. Yani bir başkasına kripto para yollarken aldıkları komisyonlar. Bence bu daha önemli.

  3. Genellikle bitcoin alırken koineks kullanıyorum. Şuan için bir sorun yaşamadım ama yine de cüzdan kullanarak koinleri güvence altına almak mantıklı.

Bir cevap yazın