Göz Altı Morlukları İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Çeşitli faktörler gözlerin altında morluklar oluşmasınk sağlar. Örneğin düzensiz uyku, yaşlanma, ciltte kuruluk, sağlıksız bir diyet gçz altlarında halka oluşumu nda etkendirler. Bu yazımda göz altı morlukları için doğal tedavi tarifleri paylaşacağım.

Göz Altı Morlukları İçin Buzun Faydaları:

Eğer sık sık kar yağan bir bölgedeyseniz veya derin dondurucunuzu karlatıp buz yerine kar da tercih edebilirsiniz. Buz ve kar gözlerin altındaki morlukların ortadan kaldırılmasına katkıda bulunur. Göz kapağının şişkinliğini ve ayrıca uzun saatler boyunca bilgisayarda çalışmanın verdiği ağrıyı da hafifletmeye yardımcı olur.

Gözaltı morluklarının ortaya çıkmasına katkıda bulunan birçok neden vardır: Genetik faktörler, alerji ve egzama, yorgunluk hissi, güneşe maruz kalma, vücudun büyük miktarda melanin salgılıyor olması, ciltte yağ ve kolajen kaybı gibi.

Göz Altı Morluklarını Tedavi Etmek İçin Doğal Tarifler

SALATALIK

Hazırlanışı: Salatalığı halka şeklinde doğrayın, sonra gözlerinizin üzerine koyun . 5-10 dakika bekletin, ardından gözünüzü soğuk suyla yıkayın.

PATATES

Patates, göz altı morluklarından kurtulmak için cilt üzerinde etkilidir.

Hazırlanması: Şekersiz patates dilimleri göz bölgesine yerleştirilir. 5-10 dakika bekletin, sonra gözleri soğuk suyla yıkayın.

TATLI BADEM YAĞI

Tatlı badem yağı , E vitamini açısından zengin bir yağdır ve bu da cildin pürüzsüzlüğünü artırmaya yardımcı olur (Yumuşatıcı).

Hazırlanması: Gözlerin altındaki bölgeye tatlı badem yağı sürün. Bir gece bekletin, sonra ertesi sabah bölgeyi yıkayın. Bu tarifi yatmadan önce her gün tekrarlayın.

ALOE VERA JELİ

Aloe vera jel, cildi nemlendirmeye yardımcı olur, cildin ve siyah halkaların pigmentasyonunu azaltır.

Hazırlanması: Aloe vera jeli gözünüzün altına sürün, ardından bölgeyi birkaç saniye ovalayın. 10-12 dakika bekletin, sonra nemli pamuklu bir bezle silin. Tarifi yatmadan önce ve gün boyunca tekrarlayın.

BUZ, GÜL SUYU VE SALATALIK SUYU

Salatalık suyu ve gül suyundan yapılan buz küpleri , göz altı morluklarından kurtulmak için kullanılabilir.

Hazırlanması: Bir çay kaşığı gül suyu ve yarım bardak sıcak suyu birbiriyle karıştırın. Malzemeyi buzdolabında buz kalıplarına döküp dondurun. Kullanmadan önce gül suyunun biraz soğutulması tavsiye edilir. Daha sonra buz küplerini gözaltına koyarak bir süre bekletin.

ARGAN YAĞI

Argan Yağı, E vitamini ve antioksidanlar açısından zengin , kırışıklıkların, ince çizgilerin ve göz altı morluklarının azalmasına katkıda bulunan hafif bir yağdır.

Hazırlanması: Argan yağını göz altına sürün. Yıkanmadan bir gece bekletin. Bu tarifi yatmadan önce her gün tekrarlayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI

Hindistan cevizi yağı nemlendirici etkiye sahip olduğu için gözdeki morlukların gitmesine ve cildin beslenmesine yardımcı olur.

Hazırlanması: Gözlerin altındaki bölgeyi hindistan cevizi yağıyla silin ve birkaç dakika için saat yönünün tersine hafifçe masaj yapın. Bir gece bekletin. Bu tarifi yatmadan önce her gün tekrarlayın.

HİNTYAĞI

Hint yağı, cildi yumuşatır, yeniler ve göz altı morlukları azaltır.

Hazırlanması: Gece gözlerin altındaki bölgeye hint yağı uygulanır. Bu tarifi yatmadan önce her gün tekrarlayın.

DOMATES VE LİMON SUYU

Domatesler, likopen gibi cildin korunmasına yardımcı olan Phytochemicals içerir. Bundan dolayı cilt için yararlıdır.

Hazırlanması: Bir çay kaşığı domates suyunu gözaltına sürün. Hassas ciltler için domates suyunun içine bir çay kaşığı gül suyu eklemeniz önerilir. Karışımı göz altındaki bölgeye uygulayın, 10 dakika bekleyin, ardından soğuk su ile yıkayın. Bu tarifi iki veya üç hafta boyunca hergün uygulayın.

Www.acikve.net
Www.instagram.com/acikvnet
Www.twitter.com/acikve_net
Www.facebokk.com/acikvenet


2 Yorum

  1. Göz Altı Morluklarım geçmek bilmiyordu. Sitenizdeki patates ve salatalık taktiklerini uyguladıktan sonra gözle görülür bir azalma oldu. Teşekkür ediyorum

Bir cevap yazın