Google Stadia'da FIFA 20 sürprizi olabilir!

Oyun dünyasında kartları yeniden dağıtmaya hazırlanan Google Stadia oyun platformunun bu yıl içerisinde aktif olması planlanıyor. Peki, Google Stadia nedir ve ne işe yarar? Tıpkı, Netflix üzerinden film ya da dizi seçip izler gibi oyun seçerek istenilen oyunun, cihaz ya da donanım fark etmeksizin, donma ve kasma  olmadan iyi bir performansla oynanabileceği Google Stadia'nın çıkış oyunları arasında FİFA 20 olabilir.


Google Stadia, oyunları Google'ın serverlarında tıpkı bir bulut sistemi gibi barındırdığı için işlem yükünü oyuncuların bilgisayarından alıp kendi sunucularına yüklüyor. Böylece 25 mbps internet hattı olan sıradan bir dizüstü bilgisayar sahibinin bile Google Stadia ile en yeni oyunları oynayabilmesi planlanıyor. Sunacağı bu imkan ile dünyadaki tüm oyuncuların dikkatini üzerine çekmeyi başaran Google, Fifa 2020 ile de ilk günden büyük bir reklam yapmayı hedefliyor.

Katıldığı bir etkinlikte açıklamalarda bulunan Google'ın başarılı CEO'su Sundar Pichai, bu platform ile ilgili bir konuda favori oyununun FIFA 19 olduğunu söyledi. Sundae Pichai'nin bu söyleminin, Google Stadia'da FIFA 2020'nin oynanabileceğine ilişkin bir ipucu olduğuna yoruldu.


Bir cevap yazın