Gerginliğinizi Atmak İçin 5 Doğal Öneri

Ginseng: Çinli doğabilimci Li Shizhen'e göre ginseng, ruhu rahatlatır, iç görüşü keskinleştirir, zihni aydınlatır. Yorgunluk hissini azaltırken konsantrasyon ve hafızayı geliştirir.

Rhodiola: Diğer ismi "altın kök" bitkisidir. Adaptojen yani stresi düzenleyen ve vücuda canlılık veren özellikleri vardır. Duygudurum bozukluklarında ve kaygı üzerinde etkilidir.

Passiflora: Gerilimleri ve yol açtığı sonuçları aza indirgemek için idealdir. Sakinleştirici etkisi endişe içeren hiperaktiviteyi dengeler.

Alıç: Yüksek motivasyon sağlar; kalp çarpıntılarını, taşikardi ve topluluk önünde duyulan heyecanı sakinleştirmek için kullanılır.

Griffonia: Olası bir serotonin eksikliğinden ötürü duyulan sinirli hissetme, aşırı yemek yeme veya sigara içme isteğine karşı etkilidir. Serotonin salgılanmasını sağlar. Saat 17.00'de alındığında daha faydalıdır, çünkü aktiviteyi yavaşlatır ve uykuya hazırlar.

NOT: Rhodiola, hamile veya emziren kadınlara, 12 yaşından küçük çocuklara, bipolar bozukluğu olanlara, ginseng ise bağışıklık sistemi, yüksek tansiyon, insomnia hastalığı olanlara önerilmiyor. Ayrıca, bütün bu bitkiler antidepresan ve anksiyolitik ilaç kullanan kişilere tavsiye edilmiyor. Kullanmadan önce bir sağlık uzmanından görüş almanızı öneririz.


Bir cevap yazın