Ferrari "bir müşteriye özel" P80/C Modelini Tanıttı

İtalyan spor otomobil devi Ferrari, bugüne kadar ürettiği en özel modeli P80/C'yi tanıttı. 

330 P3/P4 veya 1966 Dino 206 S gibi geçmiş dönem Ferrari efsanelerinden esintiler taşıyan
P80/C, Ferrari Tasarım Merkezi tarafından 4 yıl süren özel bir çalışmanın ürünü. Ve bu çalışma sonucunda geliştirilirken, bu özel model P80/C, sipariş eden müşterisi tarafından isimlendirildi ve bu müşteri aracın tasarım sürecine de bizzat dâhil oldu.

Ferrari P80/C Özellikleri

Ferrari Tasarım Merkezi'nin Ferrari P80/C'yi tasarlarken, ilk hedefi geçmişle arasında abartılı denecek bir bağ kurmayan yeni bir tasarımı hayata geçirmekti... Ve bu bakış açısıyla çarpıcı tasarım detayları ile Ferrari P80/C üretildi. P80/C henüz ilk göz temasında
fark edilecek özgün bir tasarıma sahip. Tamamı
karbon fiber gövdenin teknik fonksiyonlara sahip kısımları çıplak kalırken, otomobilin gövdesi parlak Rosso Vero rengine sahip.
Otomobilin ismi özel sipariş veren müşterisi tarafından seçildi.

Ferrari P80/C İç Mekan

Tam bir safkan pist otomobili

Kokpiti tam öne alma ve arka tasarımı uzatma imkânı tanıyan P80/C, daha agresif ve her an ileriye doğru atılmaya hazır dinamik bir görünümü var. Aerodinamik optimizasyonla, ön ile arka aksa uygulanan baskıyı eşitlemek ve örnek aldıkları 488 GT3 alt yapısından tam olarak faydalanmak planlandı Aerodinamik verimliliği en üst seviyeye çıkartmak ve arkaya doğru havanın yeniden sıkışmasını sağlamak için tavan çizgisinin son noktasına aerodinamik bir profil entegre edildi. Böylece kuyruk ve kanat tarafından oluşturulan yere basma kuvveti güçlendirdi.

Otomobilin arka tarafında katamaran tarzı bir geometri ön plana çıkartıldı. Hava akışından sorumlu boşluklar ve kanat benzeri alt eklenti ile hazırlandı. Aerodinamik verimliliği optimize etmek adına içbükey bir şekle sahip alüminyum bir ızgara tarafından tamamlandı.

Ferrari P80/C yalnızca pistte kullanılmak üzere geliştirilen ve halka açık yollarda ilerlemesi yasal olarak mümkün olmayan bir otomobil kategorinde.

Peki Ferrari P80/C fiyatı nedir?

İtalyan üretici bu özel otomobilin motor, şanzıman ve fiyat bilgilerini paylaşmıyor.


Bir cevap yazın