Exxen Nedir, Nasıl Üye Olunur?

Exxen, Acun Ilıcalı tarafından oluşturulan ve uzun bir süredir merakla beklenen bir dijital platformdur. Türkiye'deki ünlü isimlerin ve sevilen programların bir arada toplandığı Exxen, 1 Ocak 2021 tarihinde kullanıma açılmıştır.Exxen platformunun açılması ile birlikte üyelik işlemleri ve ücretleri, Exxen'de yer alacak programlar gibi konular oldukça merak konusu olmuştur.

Exxen, özgün Türk yapımı projeleri ile, pek çok insan tarafından "Türk Netflix" olarak adlandırılmaktadır. Zira Exxen, tıpkı Netflix gibi özgün içeriklerini üyelik karşılığında sunmaktadır. Exxen hakkında merak edilen tüm soruların cevabını aşağıdaki başlıklara göz atarak öğrenebilmeniz mümkündür.

Exxen Üye Olma

Exxen platformunda üye olabilmek için Exxen giriş sayfasında yer alan "7 gün ücretsiz izle" seçeneğine tıklamanız isim ve e-mail adresinizi ilgili boşluklara girmeniz gerekmektedir. Bu sayede ilk 7 gün boyunca içerikleri ücret ödemeden izleyebilirsiniz. Daha sonra ise GSM operatörünüze ya da kartlarınızı tanımlayarak ödeme yaparak Exxen içeriklerini izlemeye başlayabilirsiniz.

Exxen Üyelik Ücretleri

Pek çok ünlü ismi aynı çatı altında toplayan Exxen, üye olmanız karşılığında hizmet alabileceğiniz bir platformdur. Yeni üyeliklerde, 1 hafta boyunca ücretsiz deneme sunulmaktadır. Daha sonra ise, 2 farklı üyelik türünden birini seçerek hizmet almaya başlayabilirsiniz. Exxen üyelik işleminde sunulan iki farklı hesap türü ve bu hesapların fiyatları aşağıda belirtilmiştir.

  • "RKLMVAR" hesap türü, aylık 9,9 TL karşılığında Exxen içeriklerini izlemenize imkan sağlar. Ancak bu hesap türünde, reklam olmaktadır.
  • "RKLMYOK" hesap türü, aylık 19,9 TL karşılığında Exxen içeriklerini reklamsız bir şekilde izlenmesini sağlamaktadır.

Yukarıda belirtilen hesap türlerine ek olarak reklamlı üyeliğinizi 1 yıllık abonelik halinde açarsanız 99 TL, 1 yıllık reklamsız abonelik ise 199 TL olmaktadır. Bu fiyatlara vergiler de dahildir. Exxen platformunda herhangi bir taahhüt yoktur. Bu sayede istediğiniz aman aboneliğinizi iptal etmeniz mümkün olmaktadır.

exxen içerikleri

Exxen İçerikleri

Exxen yayın hayatına başlamadan önce, bazı içerikler duyurulmuştur. Oldukça ilgi çeken içeriklere ev sahipliği yapacak olan Exxen, dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Youtube platformlarında fazlasıyla rağbet gören içerikler, Exxen platformuna dahil olmuştur. Bunun yanı sıra, birçok Türk yapımı dizileri Exxen bünyesinde yerini almaktadır. 1 Ocak 2021 tarihinde yayına başlayan platformda yer alan bazı Exxen içerikleri aşağıda belirtilmektedir.

Sihirli Annem

İlk olarak 2003 yılında yayın hayatına başlayan ve 7'den 70'e herkesi televizyona bağımlı eden Sihirli Annem dizisi, yeni kadrosuyla birlikte Exxen'de yer alacaktır.

Konuşanlar

Hasan Can Kaya'nın Youtube üzerinden yayınladığı Konuşanlar, oldukça başarılı izlenme sayısına ulaşmayı başarmıştır. Hasa Can Kaya'nın bu içeriği, Exxen platformunda yayınlanmaya devam edecektir.

Şanslı Mı Şanssız Mı?

Ünlü fenomen Orkun Işıtmak tarafından sunulan bu programda, alışkın olmadığımız yeteneklere sahip olan insanlar tartışılacaktır.

Tolgshow Filtresiz

Komedi Dükkanı yapımı ile yüzleri güldüren Tolga Çevik, bir dönem televizyonda yayınlanan Tolgshow içeriğini Exxen üzerinden yayınlamaya devam edecektir.

Kirli Çamaşırlar

Youtube platformunda aşina olduğumuz Kirli Çamaşırlar içeriği, Exxen'de yayınlanmaya devam edecek. Orkun Işıtmak, ünlü konuklarını yalan makinesine bağlayarak sorular yöneltecek.

Garaj

Araba denilince akla ilk gelen isimlerden Doğan Kabak ve Fırat Albayram'ın araçlar ile ilgili yapacağı bu program, araba sevdalılarını oldukça memnun edecek gibi gözüküyor.

Buraların Yabancısıyız

3 Yabancı 1 Türk ekibinin Türk kültürünü öğrenmek adına yapacağı seyahatler, Exxen içerikleri arasında yerini alacaktır. Türkiye'nin şehirlerini karavan ile gezecek olan ekibi 2021 Ocak'ta Exxen'de göreceğiz.

Masterchef Junior

Masterchef jürilerinden Danilo Zanna, Mehmet Yalçınkaya ve Somer Sivrioğlu tarafından sunulacak olan içerikte, çocuklar yemek yaparak jürileri etkilemeye çalışacak.

Exxen Üyeliği Nasıl İptal Edilir?

Exxen platformunda üyelik açan bireyler, üyeliklerini diledikleri zaman iptal edebilme hakkına sahip olmaktadır. Bu sayede Exxen'de sunulan hizmetlerden faydalanmak istemediğiniz takdirde, hesabınızı kapatabilirsiniz. Site içerisinde herhangi bir taahhüt bulunmamaktadır. Bu demek oluyor ki, üyeliğiniz iptal etmek istediğiniz zaman ek bir ücret ödemenize gerek yoktur. Exxen üyelik iptali yapmak için aşağıda yer alan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

  • Exxen ana sayfasına giriş yaparak üye girişi işlemini yapınız.
  • Hesabınıza giriş yaptıktan sonra, sağ üstte yer alan profil kısmına giriniz.
  • Karşınıza çıkacak sayfanın alt kısmında "Profilimi Sil" seçeneğine tıklayınız.
  • Üyeliğinizi iptal etmek için Exxen'de kullandığınız şifrenizi giriniz.
  • Ekrana gelecek "Devam etmek ve profili silmek istediğinize emin misiniz?" uyarısında "Evet" yazısına tıklayınız.
  • Bu işlemi yaptıktan sonra, profiliniz silinmiştir anlamına gelen "Your profile has deleted" yazısını görebilirsiniz.

Bu işlemi yaptığınız halde hala hesabınızın kapatıldığından emin değilseniz, Exxen canlı destek hattı ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir cevap yazın