Evden çalışanlar için ideal dizüstü bilgisayarlar

Koronavirüsü salgını insanlığa çok şey öğretti. Özellikle iş dünyasına etkileri oldukça büyük oldu. Şirketler, firmalar hızla evden çalışma düzenine geçtiler. Ofisler terk edildi.

Normalleşme sürecinde her ne kadar ofislerin kilitleri tekrar açılsa da dünya yavaş yavaş evden çalışma düzenine geçiyor.  Pandeminin yanında yeni nesillerin çalışma dünyasına bakış açıları, teknolojinin hızlı gelişimi gibi faktörler de bu durumun üzerinde etkili... Artık çoğumuz uzaktan çalışmayı kanıksamış durumdayız.

Biz de sizler için verimlilik ve performans açısından evden çalışmaya uygun eğlence için de ideal dizüstü bilgisayarları inceledik. İyi çalışmalar...

 • DELL XPS 13

Sıfıra yakın bir çerçeveye sahip Dell xps 13, 'InfinityEdge' olarak adlandırdıkları ekran ile öne çıkıyor. Bu ekran cinema teknolojisi ile donatılmış...

CinemaColor, CinemaStream ve CinemaSound gibi modlar içeriyor. Bu modlar sayesinde siyahları derinleştirerek, yeri geldiğinde renkleri canlandırarak harika görüntüler izlemek mümkün. Bunun yanında ofis uygulamalarında 20 saate yaklaşan pil ömrü var. 1,29 kg ve oldukça ince. Böylece evden çalışmak için de pratik bir dizüstü bilgisayar konumunda.

 • HUAWEİ MATEBOOK 13

Huawei MateBook 13, mobilden vazgeçemeyenler için harika bir ürün. Mobil cihazlarla kusursuz bir entegrasyonu var. Telefonunuzu dizüstü ekranından kolayca yönetebilirsiniz. Tüm mobil uygulamalara erişebilir hatta gelen aramaları bile cevaplayabilirsiniz. Bunun için sadece akıllı telefonu ekranın yanına dokundurmanız yeterli.

Ayrıca Apple'ın Macbook'u gibi zarif bir tasarıma da sahip. Üstelik onun kadar da pahalı bir ürün değil. Tüm bunlarla birlikte Hawei’nin Fullview olarak isimlendirdiği 3:2 en boy oranına sahip 2K çözünürlüğündeki ekranı, ince hafif yapısı ve 10. Nesil Intel işlemcilerle sunduğu performans ile evden çalışmak için harika bir bilgisayar.

 • HP SPECTRE X360

Çalışmanın ilk kuralı güvenlik. HP Spectre X360 tam olarak bunun için geliştirilmiş bir laptop.  Mobil çalışanları kötü amaçlı yazılımlara karşı koruyan yapay zeka destekli HPSure Sense, verileri hızlıca yedeklemeyi ve yedekten geri dönmeyi sağlayan HPSure Recover ve istenmeyen yabancı gözleri ekrandan uzak tutan HP Sure View özellikleri mevcut.

Evden çalışırken çalışmalarını güvende tutmak isteyenler için adeta biçilmiş bir kaftan. Dokunmatik ekranı ve pratik kullanımı sayesinde çalışırken rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 • LENOVO İDEAPAD L340

Daha büyük ekran tercih edenler için Lenovo İdeaPad L340 uygun bir ürün. Evde çalışırken kendinizi sadece işle sınırlandırmak istemeyebilirsiniz.

Bu nedenle İdeaPad'in 17 inç model oyun bilgisayarlarında alıştığımız ekranı ve yeni nesil Intel işlemcilerinin en güçlüsü NVIDIA grafik kartları ile oyun oynayabilir, kaliteli ses sistemiyle de sinema salonlarında bulunuyor gibi film izleyebilirsiniz.

Tüm bu donanımları sayesinde tasarımcılar ve görsel - video prodüksiyon işleri yapanlar için tercih edilebilir bir bilgisayar. Üstelik yoğun kullanımda 9 saatlik bir pil ömrüne sahip ve 70 dakikada full şarj olabilme kapasitesi var.

 • ASUS X509FB

Asus, bilgisayar piyasasında oldukça büyük bir pay sahibi. Bu doğrultuda da sürekli farklı laptop modelleri üretiyor. Asus X509FB ise hem cebi fazla yakmayan hem de performans açısından ortalamanın üzerinde olan bir dizüstü bilgisayar.

Asus bu modelini  “Dünyanın en küçük çok
yönlü 15 inç dizüstü bilgisayarlarından biri” olarak tanıtıyor. Bilgisayarın 178 derece görüş açısına sahip mat kaplamalı NanoEdge ekranı bulunuyor. Yüzde 80’in üzerinde ekran gövde oranı ve dokunmatik yüzeydeki parmak izi okuyucu ile modern kullanışlı bir görünüme sahip. Intel Optane hafıza ve bol miktarda bağlantı yuvası ile de  bir çok zorluğun üstesinden geliyor. Başka aparatlara ihtiyaç duymadan işinizi görüyor. En büyük eksikliği ise maalesef hoparlörünün yeteri kadar iyi ses vermemesi.

 • MONSTER HUMA 

Oyun bilgisayarlarıyla tanınan yerli dizüstü bilgisayar markası Monster, Huma isimli model serileri ile de iş dünyasına atıldı. Artık Monster, iş bilgisayarları da üretiyor.

Evden çalışmak için iyi bir bilgisayar arayanların tercihleri arasına çoktan giren modelin ismi Türk mitolojisindeki çok yükseklerde uçan cennet kuşu Hüma'dan geliyor. Monster bu isimle gözünü yükseklere diktiği mesajını veriyor.

14 inç ekran boyutu var ve içerdiği donanıma göre oldukça hafif görünen 1 kg ağırlığı bulunuyor. Üstelik Monster'ın bu modelin konfigürasyonunu fiyat ve beklentilerinizle uyumlu olarak belirleyebiliyorsunuz.

Firmanın genel olarak müşteri memnuniyetine önem verdiği biliniyor. Bu haliyle tam bir fiyat performans ürünü...

 • ACER ASPİRE 3

Önceliğini hem ince bir tasarımdan hem de uygun bir fiyattan yana kullananlar için Acer Aspire 3 tercih edilebilir bir model.  Eğer evde fazla performans gerektirmeyen bir iş yapıyorsanız ihtiyaçlarını karşılayacaktır.

İnternet, sosyal medya veya eğlence amaçlı kullanımlarda performanstan ödün vermeyen bu ürün kısa - uzun seyahatlerinizde yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz şekilde tasarlanmış.  Biz en çok klavyesini beğendik. Yazı yazma programlarını çok sık kullananlar için oldukça iyi.

Üstelik BlueLight ShieldTM teknolojisi ile uzun süre ekran kullanımında gözleri yormayan bir teknolojiye de sahip. Böylece yazı yazarken göz yorulmasından kaynaklı baş ağrıları çekmeyeceksiniz.

Tabii eksiklikleri olarak bakarsak farklı açılardan görüntüsü bozulan bir ekranı var. Her açıdan aynı görüntüyü vermiyor ve klavyesinin ışıklandırması yok.

4 Yorum

 1. Dell bilgisiyar markası gerçekten uzaktan iş yapmak için gerekli uygulamaları kaldırcak en iyi bilgisiyarlardan. Çevremde ki herkes fazlasıyla öneriyor.

 2. Güzel bir liste olmuş ben LENOVO İDEAPAD L340 kullanıyorum gayet memnunum. Fiyat/performans ürünü olduğunu söyleyebilirim. Alacak olanlara tavsiye ederim ancak tabii listedeki diğer ürünler de kaliteli.

 3. Acer Aspire 3 kullaniyorum. Gayet iyi performans aliyorum. Hem iş hem de diğer ihtiyaçlarimi fazlasiyla karsiliyor. Eksik yani ise tasarimi. Listedeki diger bilgisayarlar gibi cekici degil.

 4. Günümüzde hayatımızın bir parçası haline gelen bilgisayarlar gerçekten her işte birinci tercihimiz. Yeni bilgisayar alacak olanlara bu yazı ilaç gibi gelecektir.

Bir cevap yazın