Evde Yüz Yogası Nasıl Yapılır?

Daha genç görünmek için son yıllarda ortaya çıkan ücretsiz ve acısız bir uygulama var: Yüz yogası. Gittikçe popülerleşen bu teknik, herkesin kendi kendine uygulayabileceği birkaç basit hareketten oluşuyor ve kırışıklıkları önlemeye yardımcı oluyor.

Evde, işte kolaylıkla yapabileceğiniz yüz yogası ile yüz kusurlarınızı giderebilirsiniz. Yani kendi söküğünüzü kendiniz dikin! Öncelikle elinize bir ayna alın ve bütün hareketleri ayna karşısında yapın. Yaptığınız hareket esnasında yüzünüzün başka bir yerinde çizgi oluşmamasına dikkat edin. Kaş yapayım derken göz çıkarmayın! Yüz yogası nasıl yapılır? Yüz botoksu nasıl olur? Pratik yüz yogası nasıl yapılır? 

Kaş Ortası Çizgisi Nasıl Gider?

Sol elinizin orta parmağını kaşlarınızın ortasına hafifçe bastırın. Diğer elinizin orta parmağıyla aynı hizada alnınızın üst kısmına hafifçe bastırın. Sol elinizle kaş ortasından yukarı, diğer elinizle saç köküne yukarı doğru masaj yapın. İki elinizi kullanarak hareketi birkaç defa tekrar edin.

Kaz Ayakları Nasıl Giderilir?

Gözleri tamamen açın. Başparmağınızı gözün kenarına, kaz ayakları dediğimiz bölgenin üstüne koyun. Karşıya bakın. Hareketi sabah ve akşam yapın.

Düşük Kaşlar Nasıl Kalkar?

Ellerinizi kaşlarınızın üstüne koyun ve kaşları kırıştırmadan yukarı doğru tutun. Elleri sıkıca kaşlara yapıştırın. Ardından kaşlarınızı çatın. Bu hareketi en az üç defa tekrar edin.

Dudak Üstü Çizgileri Nasıl Giderilir?

Dudak üst çizgileri, burun kenarındaki çizgiler, alt yanak ve boyun çizgileri için kalemle yapılabilecek bir egzersiz. Kurşun kalemi alın ve dudağınızın arasında yuvarlayın. Kalemi öne arkaya doğru hareket ettirin, bu sırada yüzünüzde başka bir yerin kırışmamasına özen gösterin. Alt yanak kaslarının sertleştiğini göreceksiniz. Bilgisayar başında kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket.

 

Gıdı ve Alt Yanak Sarkmaları İçin Ne Yapılır?

Dudaklarınızın arasına bir kaşık alın. Alt dudağı, çeneyi öne doğru çıkarın ve yukarı bakın. Alt yanak kasları, çene, boyun kasları ve gıdının gerildiğini göreceksiniz. Kas gerilince çalıştığınız bölgenin kısaldığını ve alt yanaktaki sarkmaların sıkılaştığını fark edeceksiniz. Mutfakta yemek yaparken bile kolaylıkla yapabileceğiniz bir hareket.

 

1 Yorum

Bir cevap yazın