Evde Sabun Paketleme

Son zamanların en çok tercih edilen işlerinden biri olan evde paketleme işlerinden yenisi olan Evde sabun paketleme işi hakkında size bilgi vereceğiz.Evde sabun paketleme işi için çok fazla talep olmasından dolayı temizlik firmaları ,yetiştiremediği veya özel olarak yapılması gereken işleri dışarıda ev hanımlarına yaptırmaktadır. Bu işin detaylarını aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Evde Sabun Paketleme İşi Detayları

Evde sabun paketleme işi için temizlik firmaları çok fazla iş ilanı açmaktadır. Bunun sebebi ise süs olarak kullanılan sabunları el yapımı olarak yaptırmak istemesidir. Eğer elinizden bu tarz işler geliyor ise bu iş tam sizlik. Sabun üreten firmalar özel günler için çok fazla özel üretim sabun siparişi almakadır. Bu sabunların özel sipariş olmasının sebebi ise üzerlerinde müşterilerin istediği desenler, isim ve hatta özel dizayn edilmiş sabun şekilleri olmasıdır. Sabun fabrikalarının siparişleri çok fazla olmasından dolayı bu tarz işleri dışarıda ev hanımlarına yaptırmaktadır. Çünkü bu iş çok detaylı ve dikkat gerektiren bir iş olduğu için fabrika ortamında bu işi yaptıramamaktadırlar. 

Evde sabun paketleme işi, diğer paketleme işlerine göre daha fazla kazandırmaktadır. Bunun sebebi ise özel üretim olmasıdır. Sabun firmaları sipariş geldiğinde sizinle iletişime geçerek malzemeleri göndereceklerini ve teslim edilmesi gereken tarihi belirtirler. Sabun siparişleri genellikle yeni evlenecek olan çiftlerin isimleri yazan yada evlenecekleri günün tarihi yazacak şekilde olmaktadır. Sabunların yanında sizlere kalıplar gönderilecektir. Bu kalıpları sabunun üstüne tutarak , sabuna şekil verebilir veya yazınızı yazabilirsiniz.

Evde sabun paketleme işini için kabul edilirseniz, evinize bir takım malzeme gönderilecektir. Bu malzemelerin içinde sabun , desen kalıbı , oyma kalemi , paket ,etiket bulunmaktadır. 

Evde Sabun Paketleme Nasıl Yapılır ?

İş veren ile anlaştıktan sonra evinize gelen malzemeleri öncelikler grup grup ayırmanız gerekmektedir. Kutunuzdan sabun, desen kalıbı , oyma kalemi, paket, etiket çıkması gerekmektedir. Eğer eksik malzeme çıkarsa mutlaka hemen firma yetkilisine bildirmeniz gerekiyor. Öncelikler desen kalıbını sabunun üzerinde koymanız ve kalıbın üzerinde boş kalan kısımlara oyma kalemi yardımıyla deseni çizmeye başlıyorsunuz. Sabunun desenlenmesi bittikten sonra paketin içine yerleştirilip , paketin üzerinde etiket yapıştırılması gerekiyor. Evde sabun paketleme işlemi bu şekilde yapılmaktadır. 

1 Yorum

Bir cevap yazın