ETKİLİ BİR LİDERİN 5 ALIŞKANLIĞI

 

Güçlü olan bir liderlik,benzersiz becerilerin çeşitlerini bir bütün haline getiriyor. Etkili bir lider olmak için neye sahip olduğunuzu düşünüyor musunuz? İşte, etkili bir liderlik karışıma giren bir çok maddenin kısmı:

1- SÖYLEDİĞİ İLE YAPTIĞI AYNI OLMAK
Şeffaflık ve güvenirlik lider olmak için ön şarttır. Güçlü liderler iddialarını ve işlerini sıralamak için eğilim gösterirler. Liderlerin herhangi bir dışsal nedene sahip olmaları konusunda endişelenmeleri gerekmediği için insanlar kararlarında kendilerini daha güvende hisseder.

2- HIRS
Ayrıcalıklı liderler durmak bilmez bir hıza sahiptir. Çevrelerinde ki insanlara yaptıkları işe olan sevgilerini işlerler ve bu tutkuyu sürdürmeleri için onları motive ederler. Liderin hırsı yalnızca kendisine değil tüm ekibine yeni fırsatlar sunmaktadır.

3- VİZYON
Liderler hırslarını bir hedefe doğru yönlendirirler. Liderin vizyonu, çalışmalarını canlandıracak bir hedef belirler ve onların takip ettikleri yönü aydınlatır. Liderler paylaşılan bir vizyon yaratarak, çalışanların işlerini içten yapmaları konusunda motive edebilir.

4- İLETİŞİM
İletişim, ayrıcalıklı liderin temel sırrıdır. Hedeflerine ulaşmak için görevlerini etkin bir şekilde iletime becerisine sahiptiler. Etkili liderler, üretkenliğin haricinde, zaman zaman çalışanlarını motive etmek, ilham vermek, güvence ve yönlendirmek için de iletişim kurarlar

5- CESARET
Güçlü liderler zorlu dalgalara sakin bir engel gibi davranırlar. Olumsuzluklarla karşılaşılsa bile , liderler bu durumlarda cesur bir tavır alırlar ve çalışanlarına da aynı şeyi yapmaları için ilham verirler.

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 

 


Bir cevap yazın