Erkekler İçin Karın Yağı Yakma Yolları Nelerdir?

Bir çoğumuzun sorunlarından biri olan karın bölgesinde yağlanma oluşumu giderek değişen yeme alışkanlıkları ve hareketsiz çalışma koşulları nedeniyle artmakta. Bizde bu yazımızda beylerin karın yağlarından kurtulmaları için bir kaç öneride bulunduk.

Germe Egzersizleri:

Bir erkek, karın bölgesinde biriken yağlardan germe egzersizlerine başvurarak kurtulabilir .. Bu egzersizler yağ yakmada çok etkili olmasa da, yağdan kurtulmaya yardımcı olur. Ulusal Kalp, Akciğer ve Kan Enstitüsüne göre bir saatlik germe egzersizleri sadece yaklaşık yüz seksen kalorinin yakılmasına katkıda bulunur. Ayrıca vücudun gücünü, esnekliğini ve karın bölgesinde biriken yağın yanmasına katkıda bulunur. Germe egzersizlerinin türleri olan özellikle yanal eğrilik, burulma ve sırt kıvrımlarının hareketleri bu şekilde artar. Egzersiz sırasında birey derinden nefes alarak vücuda bol oksijen göndermiş olur.

Sağlıklı Beslenme:

Erkekler sağlıklı bir diyeti izleyerek karın bölgesinde biriken yağlardan kurtulabilirler. Meyve, sebze ve kepekli tahıllar gibi bitkisel yiyecekleri yemeye özen gösterin. Balık gibi protein bakımından zengin ve az yağlı yiyecekleri yiyin. Az yağlı süt ürünleri yemeye özen gösterin. Balık, fındık ve bazı bitkisel yağlarda bulunanlar gibi orta derecede doymamış yağları tüketin. Ette bulunanlar gibi doymuş yağları, peynir ve tereyağı gibi yüksek yağlı süt ürünlerini tüketmekten kaçının. İşlenmiş et alımını sınırlayın.

Yeşil Çay İçmek

Yeşil çay içerek karın içinde biriken yağlardan kurtulunabilmekte. 2008 yılında 12 hafta boyunca standart bir diyet uygulayan 60 obez üzerinde bir çalışma yapılmış, bunlardan bazıları yeşil çay içmiştir. Sonuçta, yeşil çay içenlerin içmeyenlere göre 3,3 kg daha fazla yağ kaybettiği görülmüştür. Yapılan bir başka çalışmada ise 12 hafta boyunca yeşil çay içen bir grup insan üzerinde yapıldı. Yapılan çalışmalardan yeşil çayın yağ yakımında etkili olduğu anlaşıldı.

Yeşil çayın yağın ortadan kaldırılmasındaki etkinliğinin ana nedeni, metabolizmayı arttırmaya ve yağ yanmasını arttırmaya yardımcı olan bir antioksidan olan kateşinler içermesidir.


Bir cevap yazın