Erdoğan Aktaş Kimdir?

1967'nin Haziran ayında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Ailesi Kosova göçmenidir. Ailenin en küçük çocuğu olan Aktaş, ilkokul, ortaokulve liseyi İstanbul'da tamamlamıştır. Çocukluğundan beridir tek hayali gazeteci olmaktır. O konuyla ilgili ''Kendimi bildim bileli tek hayalim gazeteci olmaktı'' demiştir. Lise eğitimini tamamlar tamamlamaz da hayalinin peşinde koşmaya başlamıştır.

1984 senesinde daha küçük bir yaşta iken Güneş Gazetesinde muhabirlik yapmaya başlamıştır. Aktaş, hayali olmasına rağmen üniversite eğitiminde gazetecilikle alakalı bir bölüm okumamıştır. Lise eğitiminin ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe bölümünde okumaya başlamıştır. Aynı zamanda Güneş Gazetesinde muhabirlik de yapmıştır.

Üniversite eğitimini gördüğü sırada Güneş Gazetesinden kovulmuştur. O ise hiç pes etmeden çeşitli gazetelerde çalışmış, bazılarından yine kovulmuştur. Gazete Gazetesi, Hürriyet Gazetesi, Sabah Gazetesi, Milliyet Gazetesi çalıştığı gazetelerdir.

Başarılı gazeteci Erdoğan Aktaş hayatının aşkı Gülbin'le 1992 yılında evlenmiştir. Bu evlilikten sonra Aktaş, gazetecilikte yeni bir kulvara geçmiştir. 1993 yılında Star TV'de televizyon haberciliğine başlamıştır. 1999 yılında NTV'ye geçmiş Yakın Plan adlı program sunuculuğunu yapmıştır. 2005 yılına kadar çalıştığı NTV'den ayrılıp yeniden Star TV'ye geçmiştir. Star TV'den önce kısa bir süreliğine Show TV'de de çalışmıştır. Bu sefer Star TV'nin Genel Yayın Yönetmeni olmuştur. Star TV'de ki göreviyle birlikte grubun gazetesi olan Posta Gazetesinde köşe yazarlığı da yapmıştır. 2008 yılında hem Star TV hem de Posta Gazetesinden ayrılıp Habertürk TV'ye geçmiştir. Aktaş, Habertürk TV'De de Genel Yayın Yönetmeni olarak görev almıştır. Aynı zamanda kanalda haber programı sunmuş ve görsel birkaç değişiklik yapmıştır, Habertürk TV'nin şimdi de yayın yaptığı stüdyolar onun zamanında yapılmıştır.

2009 yılında Turkuvaz Medya'ya geçmiş A Haber'i kurmuştur. Kanalın ilk Genel Yayın Yönetmeni olam Aktaş, Memleket Meselesi ve 90A adlı programlarında sunuculuğunu yapmıştır. 2011 yılında A Haber'den ayrılmıştır. 2014 yılında futbol takımını da desteklediği BJK TV'ye geçmiş ve aynı yıl buradan da ayrılmıştır. Şuan da genel yayın yönetmeni olarak görev aldığı CNN Türk'e de 2016 yılının Ocak ayında geçmiştir.

Erçe, ali ve Ayşe adında 3 çocuğu vardır. Aktaş'ın Aşık Olan Terkeder adında bir de romanı vardır.

Www.acikve.net
Www.instagram.com/acikvnet
Www.twitter.com/acikve_net
Www.facebokk.com/acikvenet

Bir cevap yazın