En şık su geçirmez 4 Saat Modeli

Sonunda yaz geldi! Kızgın kumlardan bunalıp denizle çok daha fazla vakit geçirmek isteyeceksiniz. Ancak bu ortamda takılan saatin su geçirmezlik özelliği olmasına dikkat etmek gerek. Biz de acikve.net olarak bu yazımızda, sizi plajda şık gösterecek su geçirmez şık 4 saat modeli derledik... İşte su geçirmez saatler;

Superocean Heritage 11 Chronograph 44 Outerknown

Breitling; yeni geliştirdiği Superocean Heritage 11 Chronograph 44 Outerknown saat modeliyle, çevresel koşullarını iyileştirmeyi amaçlayan, sürdürülebilir giysi şirketi Outerknown ile yaptığı ortaklığı tescilliyor. Saat modelinin kayışı Breitling için aslında yepyeni bir özelliği bulunuyor. Kayış, dünyanın dört bir yanındaki okyanuslardan elde edilen balıkçı ağlarının, naylon atıklarından üretilen yenilikçi malzeme Econyl iplikten yapılarak tasarlandı. Outerknown'un kurucularından ve Breitling Sörfçüler Takımı'nın üyelerinden biri olan Kelly Slater da hayatını kirlenmiş okyanuslar ve sahillerle mücadeleye adamış isimlerden biri. Deniz atıkları sorunuyla ilgili farkındalık oluşturmak ve okyanusların temizlenmesi konusunda bireysel önlem almanın önemini vurgulamak için iki efsane, Ocean Conservancy ile birlikte çalışıyor. Üstelik model 200 metreye kadar su basıncına dayanıklı. Superocean Heritage 11 Chronograph 44 Outerknown fiyatı ise 7,100,00 dolar.

TAG Heuer Monaco

Heuer 1969'da farklı tasarımı ve teknolojisiyle Monaco'yu saatseverlerle biraraya getirdi. 50. yılını TAG Heuer, bu ikonik modelini dünyanın çeşitli yerlerindeki etkinlikler ve özel bir kitapla kutluyor. Avrupa, ABD, Asya'da gerçekleştireceği etkinliklerle efsanevi modeli kutlanırken sınırlı sayıda üretilen Monaco modelleri de görücüye çıkıyor. Ayrıca Paradoxical Superstar isimli yeni kitapla Mayıs 2019 itibarıyla, modelin tarihi geçmişini ve teknik özelliklerinin belgelerini meraklılarına sunuyor. Heuer 1985'te TAG Heuer olduktan sonra, 1998'de Monaco'nun hikayesi, orijinalinden esinlenerek yeniden tasarlanan modelle devam etti. Son yirmi yılda Monaco; yeni komplikasyonlar, tasarımlar ve materyaller içeren diğer varyasyonlarıyla hauthorlogerie ile yakından bağlantılı hale geldi. TAG Heuer Monaco, 100 metreye kadar su basıncına dayanıklı. TAG Heuer Monaco fiyatı ise 28 bin TL.

Omega Seamaster Diver 300M

Geçen yıl Omega, Seamaster Diver 300M koleksiyonunu yeni dinamik görünümü ve teknik standartlarla saatseverlerle buluşturmuştu. Bu yıl ise marka, Seamaster Diver 300M Titanium Tantalum Limited Edition modeli ile karşımıza çıktı. 1993 yılındaki orijinal Seamaster Diver 300M modeli, tantal olarak bilinen benzersiz bir metali bizlere tanıtmıştı. Yaygınca elektronikte ve ayrıca medika ekipmanlarda kullanılan tantal; altından daha nadir bulunan, çelikten sert olan ve korozyona karşı yüksek dayanıklılığa sahip mavi-gri parlak bir metal. Omega. 2.500 adetle sınırlı bu özel model için yeniden tantal kullandı. Model 300 metreye kadar su geçirmiyor. Seamaster Diver 300M fiyatı ise 20 bin TL civarlarında.

Panerai Submersible Bronzo

Panerai, 2010 yılında bronzdan yapılmış kasaya sahip bir dalgıç saatiyle horoloji dünyasının ilgisini çekmişti. Bugün ürettikleri bu model, seramik bezelle zenginleştirilmiş yeni tasarımla ilk kez bir koleksiyonda yerini aldı. Panerai Submersible Bronzo, 300 metre derinliğe kadar su geçirmezlik özelliğine sahip ve tamamıyla karanlıkta dahi tüm göstergelerin net bir şekilde görülebildiği profesyonel bir dalgıç saati. Saat 9 konumundaki küçük saniye ibresi, saatin her durumda uygun şekilde çalıştığını gösteriyor ve tek yönlü dönen beze her bir dalışın süresinin güvenli bir şekilde hesaplanabilmesini sağlıyor. Panerai Submersible Bronzo fiyatı ise 25 bin dolar.

3 Yorum

  1. Bu fiyatlarla bir ev alırım kiraya veririm 😅😂 Allah'ım fiyatlara bak maşallah uçurmuşlar fiyatı 😂😂

  2. Gerçekten çok şık modeller bir tanesine sahip olmak isterdim ama o fiyatlar nedir öyle yahu bir saate o kadar para versem her saniye saat kaç diye bakarım herhalde 🙂

Bir cevap yazın