En İyi Av Köpekleri

 

Köpekler 250 milyon koku alma yetisine sahiptir. Bu nedenle balıkçılık alanında kullanılan köpekler zararlı hayvanları bulmakta yardımcı olurlar. Bu köpeklerin özellikleri şöyle sıralanabilir.

Avcılık için en iyi köpekler ; 

Kan Hound 

Yanaklarının altında kıvrımlar sarkan iki büyük kulaklara sahip yaklaşık 300 milyon koku alma yetileri, onları avcılıkta kullanılan en iyi köpekler yapar. Karekter yapıları güçlü ve inatçı olduğu için eğitilmeleri için zaman gerekmektedir.

Beagle

Güçlü koku alma duyusuna sahip olduğu için avcılık için bu köpekler kullanıldı, ancak günümüzde kullanım alanları ilaçların kokusu ile sınırlı.

Aldahhend

Bu köpeklerin vücutları uzun, boyları çok kısadır. Ama tavşanlar gibi gelişmiş ve uzak mesafelerden yırtıcı kokusu almaya yüksek yeteneğinden istifade etmek için, uzunluğu ve boyutunu artırmak adına melezleşmiştir ve yaygın olarak vucüt şeklinin kullanışlı olmasından dolayı avcılık için kullanılmıştır.

Black Dog Tan

Boyu yüksek, av köpeklerinin en hızlı türlerinden biri. Uzun bacakları altın rengi, turkuaz ve siyah olarak bilinen, kökenleri Avusturya'ya has bir köpek cinsidir. Genellikle oturan çok güçlü bir sese sahip avını şaşırtmak, odaklanarak dikkatini farklı yönlere çekerek hızlı koşarak kırsal alanlara getirip yakalar.

Springer 

Av köpeklerinin en çevik ve çok hızlı ırkları arasında sınıflandırılır, genellikle silah avcılığında kullanılır ve zor durumlardan kaçınmak için erken yaşta eğitim gerektirir.

Malinois

Brchagueth hareketi sırasında yüksek ve Aonth olarak bilinen köpekler Alman Çoban köpeklerine fizik olarak büyük ölçüde benzer ve kahverengi, krem dahil çeşitli renklerde mevcuttur. Yüzünde siyah renk bulunduğu için köpeklerin diğer türlerinden ayırmak daha kolay. Balıkçılık alanlarında kullanılan en iyi köpeklerden biri olarak kabul edilir. Çünkü cesareti, yüksek hız, vahşilik, korumak gibi yeteneklere sahiptir. Ama erken yaşlarda iyi bir eğitime ihtiyacı vardır.

Basset Hound

Bakoaimh kısa, kulakları sarkık bir yapıya sahiptir. Genellikle tilki, tavşan, sülün türleri gibi oyuklarda yaşayan çeşitli av hayvanları için açık alanlarda ve balıkçılıkta kullanılır. Yorgunluk ve strese dayanmasına güçlü kemikleri yardımcı olur.

Retriever

Görme sorunu yaşayan kişiler tarafından kullanılan çoğu köpeklerden biridir. Nazik ve dostça harekette bulundukları için tercih edilir. Ancak yetenekli av köpeklerine dönüştürmek kolaydır; dünyanın çeşitli ülkelerinde istihbarat servisleri patlayıcı, uyuşturucu suçluları ve kaçakları algılamaları için eğitilmiştir.

 

 

 

Www.instagram.com/acikvnet

Www.twitter.com/acikve_net

 


Bir cevap yazın