EN İYİ 7 DİJİTAL KARİYER

 

Çeşitli beceriler için çok para kazanma imkanı bulunmaktadır. Hepsi yönetilemez veya özellikle iyi ödeme yapamazlar. Ancak serbest çalışmanın dışında bir kariyer yapmaya kararlıysanız, en iyi seçeneklerden yedi tanesi burada.

1) Grafik Tasarımcısı

Profesyonel bir kariyer için zaten geniş bir talep olduğu için bu popüler bir seçenektir. Ayrıca, yeni araçlar ve teknolojiler ortaya çıktıkça sürekli değişiyor. Yaşamınızı grafik tasarımcılık yaparak geçirmek istiyorsanız, yeteneklerinizi arttırmaya devam etmeniz gerekecek. Her zaman görseller için bir talep var. Yaratıcılık ve grafik tasarım becerilerine sahipseniz, bir sürü iş bulabilirsiniz ve iyi para kazanabilirsiniz.

2) Web Tasarımcısı

Her gün milyonlarca yeni web sitesi kuruluyor. İnternet araştırmasıyla daha fazla kullanıcı bulma şansınız var . İyi web sitesi tasarımlarına olan talep her geçen gün artmaktadır. Cazip ve fonksiyonel alanlar dikkat çekiyor. Bu hem işletmeler hem de kişiler için geçerlidir. Serbest iş, bir web sitesi tasarımcısı olarak çok karlı bir kariyer haline gelebilir.

Rekabet yoğun. Bazı müşteriler kesinlikle zor olacak. Ancak, güçlü becerilere sahipseniz ve kendinizi her bir projeye ayırmaya hazırsanız, ödülleri mücadeleye değer bulacaksınız.

3) Metin Yazarı

Bu kurumsal reklamın ilk günlerinden beri talep edilen bir kariyer olmuştur. Metin yazarları sloganlar, etiket çizgileri, kampanyalar ve pazarlama hikayeleri yazıyor. Bu pazar büyümeye devam ediyor. Web siteleri için iyi kopyalar arayan müşteriler hep orada. Sözcüklerle bir yolunuz varsa ve fikirleri etkili bir şekilde iletirseniz, bu ideal kariyeriniz olabilir .

Ürün açıklamaları, web sitesi metni ve daha fazlasını üreteceksiniz. Kaliteli bir portföy geliştirirken, yetenekleriniz için daha yüksek ücret talep edebilirsiniz. Kopyalama yazıları, ne kadar uzun çalışırsanız, yeteneklerinizi mükemmelleştirdiğiniz endüstrilerden biri. Zamanla geliriniz de artacaktır.

4) İçerik Pazarlamacı

İçerik pazarlamacılarından çok reklam yazarları farklı değildir. Çevrimiçi yararlı içerik için giderek artan bir talep var. Her işletme  , çevrimiçi takip eden en iyi içeriği sunmak istemektedir . Bu, uzun vadede, satışa dönüşüyor. İçerik pazarlaması, web sitesi tanıtımında anahtar bir ilke olarak yüksek talep sahibidir.

İçerik pazarlaması bloglama, basın bültenleri, hikaye anlatımı, metin yazarlığı ve çok daha fazlasını içerebilir. Bilgisayarınızda saatlerce harcama yaparak yazarsanız, bu sizin için doğru bir kariyer olabilir.

5) Video Düzenleyici

YouTube gibi video tabanlı sitelerin başarıyla sonuçlanmasıyla birlikte, daha fazla site içeriklerini videoları ziyaretçilerin ilgisini çekmek için eğlenceli bir yol olarak sunuyor. Video düzenleme, her zaman olduğu gibi maaşlı bir meslekti. Çevrimiçi videoların artmasıyla birlikte, video editörlerine olan talep her zamankinden daha yüksek.

Vasıflı editörlerin ücretleri tırmanmaya devam ediyor gibi görünüyor. Web sitesi sahipleri için değil, film ya da TV üreticilerinin yardımına ihtiyaç duyarak çalışmaya son verebilirdiniz. Video düzenleme genellikle dış kaynaklıdır. Serbest editörler için pek çok fırsat var.

6) Topluluk Müdürü

Bu, aslında sosyal medya yönetimini ifade eden yeni bir terimdir. Sosyal takibinize "topluluk" olarak adlandırılır. Bir topluluk müdürü olarak, sosyal medyada çeşitli müşterilerin sosyal etkinlikleriyle ilgileneceksiniz. Müşteriler, bireylerden büyük ticari işletmelere kadar herkes olabilir. Bu şirket içi bir iş olabilirken, oldukça sık dış kaynaklı bir iştir.

Etkili sosyal yönetim tasarım, telif hakları ve içerik pazarlamayı içerebilir. Bu becerilerde ve çeşitli sosyal platformlarda deneyim sahibi olmak için iyi bir geçmişe sahip olmanız gerekir. Kurulduğunuzda hizmetleriniz için ödeme yapmak isteyen cömert müşterileri bulabilirsiniz.

7) Yazılım Geliştirici

Bu, BT'de çalışmak isteyen veya yazılım ve uygulama geliştirmede zaten eğitim almış olanlar için iyi bir seçimdir . Yazılım talebi özellikle mobil ortamlarda büyümeye devam ediyor. Yazılım geliştiricilerinin tüm freelance sahipleri arasında en yüksek oranlarının bir kısmı vardır.

Ancak, rekabet çok yüksek. Geliştiriciler çoğu zaman dışarıdan gelirler. Birçoğu düşük ücret talep ediyor. Bu nedenle basit projelerle başlamak, deneyim kazanmak ve kademeli olarak yukarı çıkmak akıllıca olacaktır. Sabrınızla, bu çok karlı bir meslek seçimi olabilir.

Freelancerler Gelecektir

Serbest dolaşım artık riskli bir meslek seçimi değildir. İnternet, pek çok uzman kişiyi tam zamanlı serbest çalışanlar haline getirdi. Talep edilen becerileriniz varsa, evden ya da gelir elde etmek için yolda çalışabilirsiniz.

Esnektir. Yan tarafta serbest çalışabilir ve ekstra para kazanabilirsiniz. Ya da sadece serbest dolaşıma odaklanabilirsiniz. Bunun ikincil bir gelir mi yoksa tam zamanlı olarak yapabileceğiniz bir şey mi size bağlı.

 

Bir cevap yazın