En iyi 5 blender

Uzmanlar bu yazın çok sıcak geçeceğini söylüyor. Pandemi nedeniyle de çoğunluğumuz evlerde vakit geçiriyor.  Hal böyleyken sağlıklı ve soğuk içeceklere ihtiyacımız var.

O halde neden kendi meyve sularımızı kendimiz yapmayalım. Meyve suyu ya da sebze suyu, soğuk çay yahut buzlu kahve seçeneğimiz oldukça fazla...

Sizler için en iyi blenderları derlerdik...

  • Bosch - SilentMixx Blender

SilentMixx sıcak çorbalardan bol buzlu içeceklere kadar tüm karışımlar için güvenle kullanabileceğiniz bir blender. Gürültü azaltma sistemi var. Bu sayede günün her saati çevreye rahatsızlık vermeden çalışabilir. Üstelik oldukça güçlü ve hızlı şekilde karıştırıyor, kesiyor ve püre yapıyor. Ve Bosch'un bu solo blender 'ı paslanmaz bıçaklara sahip; kolayca çıkarılıp temizlenebiliyor.

  • Vestel Enerjik Vita Katı Meyve Sıkacağı

87mm geniş bir ağza sahip. Yavaş sıkım teknolojisi ile donatılmış. Bu sayede havuç, ayva gibi sert meyveleri dahi kolaylıkla sıkabiliyor. Tam bir fiyat performans ürünü olan bu sıkacak kolaylıkla temizlenebiliyor. Eğer uygun fiyata işinizi görecek bir meyve sıkacağı arıyorsanız Vestel Enerjik Vita tam size göre.

  • Korkmaz Tropica Katı Meyve Presi

Korkmaz iyi ve tanınmış bir marka. Oldukça dayanıklı ürünler üretiyor. Son zamanlar şık ve sade tasarımlar üzerine de yoğunlaşmış vaziyette. İşte bu ürün oldukça şık ve sade bir tasarıma sahip. Doğal aromaya ve besin değerlerine zarar vermeden meyve suyu hazırlıyor. Sökülüp takılan parçaları sayesinde temizlemesi de kolay. 30 dakika boyunca hiç durmadan havuç elma gibi katı meyveleri dahi sıkabiliyor.

  • Arzum - Shake’N Take Joy Kişisel Blender

Arzum Shake’N Take Ailesi’nin en yeni üyesi Shake’N Take Joy... Kullanışlı, pratik ve küçük bir blender. Fazla yer kaplamıyor.

600 watt motor gücüne sahip. 4 bıçaklı ve buz kırabiliyor. Üstelik kahve ve baharat öğütme özelliği de var. 570 ve 400 ml kapasiteli BPA içermeyen karıştırma şişelerine kapak ekleyerek bir sürahi ya da bardak gibi kullanabilirsiniz.

  • Thermomix

Thermomix sadece katı meyve sıkacağı değil akıllı bir mutfak aletidir. Öğütme, doğrama, karıştırma, hamur yoğurma, yavaş karıştırarak pişirme, çırpma, parçalayarak karıştırma, buharda pişirme, pişirme, tartma, kontrollü ısıtma, emülsiyon gibi 12 fonksiyonu tek bir cihazda birleştirir. Oldukça güçlü olmasının yanında şık ve sade bir tasarıma da sahip. Üstelik kolaylıkla da temizlenebiliyor. Ancak fiyatı biraz tuzlu.

  • Sonuç olarak bu blenderlar ile lezzetli ve sağlıklı meyve sebze suları yapmak çok kolay. Sıvı ihtiyacınızı karşılayıp bu yazı serin geçirmek de öyle. Peki, sıvı ihtiyacını en iyi gideren besinler nelerdir? Çilek, kavun, karpuz; domates, salatalık , limon ve yoğurt içerdikleri %90 üzeri su oranıyla blenderlarınızın en sevdiği gıdalar olabilir... Afiyet olsun.

Meyve Suyu Hakkında Bunları Biliyor musunuz?

1 Yorum

  1. Thermomixi öneririm yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum oldukça sağlam çıktı. Bozulsa bile tekrar aynısını almayı düşünüyorum.

Bir cevap yazın