En etkileyici 7 seyahat filmi

Sizler için en güzel seyahat filmlerini derledik… Eğer siz de evinizden bilinmedik yerlere doğru güzel bir yolculuğa çıkmak istiyorsanız bu filmler sizi alıp götürecektir. Bu hazırladığımız en iyi yol filmleri listesi ile ekranınız size yeni bir pencere açacak! Üstelik evde geçirdiğiniz zamanı değerli hale getirecek. İyi seyirler…

Motosiklet Günlüğü

 • 2004 ‧ Dram/Yol Filmi ‧ 2 saat 6 dakika
 • IMDb 7,8/10

Hemen hemen herkes hayatının belli bir döneminde motosiklet kullanma arzusu ile baş başa kalmıştır. Kiminde bu bir tutkuya dönüşmüş kiminde ise bir ukde olarak kalmıştır. Yönetmen koltuğunda Walter Salles’ın oturduğu 2004 yapımı Diarios de Motociclet (Motosiklet Günlüğü) filmi izleyicilere hem ikonik devrimci Che Guevara’nın hayatından bir kesit sunarken hem de izleyiciyi bir motosikletle harika bir gezintiye sürüklüyor. Film, Che Guevara’nın devrimden önce, motosikletiyle Latin Amerika'da yaptığı geziyi konu alıyor. Etkileyici sahneler ve görüntülerle büyüleyici bir hâl alan yapım bir motosiklet ile dere tepe gezme isteği uyandırmıyor değil! Eğer pandemi döneminde evde sıkıldıysanız bu filmi öneririz. Harika bir seyahat sizi bekliyor.

The Way

 • 2010 ‧ Dram/Komedi-drama ‧ 2 saat 3 dakika
 • IMDb 7,4/10

2010 yılında gösterime giren bu oldukça duygusal ve dokunaklı filmin yönetmen koltuğunda Emilio Estevez oturuyor. Film  izleyenlere, hüzünlenirken mutlu olmak gibi iki zıt duyguyu bir arada yaşatıyor. Sevgi ve bağlılık üzerine kurulu olan The Way konusu itibariyle, kısa süre önce hayatını kaybeden oğlunu onurlandırmak adına 800 km'lik bir yürüyüşe çıkan bir babanın dokunaklı öyküsünü anlatıyor.

Ayrıca 800 km boyunca, dünyanın en güzel ülkelerinden biri olan İspanya'nın eşsiz manzaralarına tanık oluyorsunuz. The Way, en iyi seyahat filmleri listemizde bu nedenle yer alıyor.

Wild

 • 2014 ‧ Macera/Dram ‧ 2 saat
 • IMDb 7,1/10

Türkçeye ‘’Yaban’’ olarak çevrilen 2014 yapımı Jean-Marc Vallée filmi annesini kaybeden genç bir kadının bu beklenmedik kaybın oluşturduğu derin etkiyle dünyadan kopup kendini yabana yani doğaya bırakmasını konu alıyor.  Tek başına hayatta kalmak için 1100 km'lik bir yürüyüşe çıkan kadının hayatını anlatan bu film, Cheryl S'rayed'in 2012 yılında yayınlanan aynı isimli romanından uyarlanmış. İyi seyirler…

Under the Tuscan Sun 

 • 2003 ‧ Romantik/Dram ‧ 1 saat 53 dakika
 •  IMDb 6,8 /10

IMDb puanı biraz düşük görünebilir. Ancak kendi kategorisinde oldukça iyi bir film. Romantik/Dram filmleri sevenler için izlenmesi gereken bir yapım. Türkçemize ‘’Kızgın Güneş’’ olarak çevrilen bu film hayatında bir değişim yaratmak isteyen bir yazarın, İtalya'nın romantik bölgesi Tuscan'da satın aldığı villaya yerleşmesiyle başlıyor. Geneli romantik yer yer komik ve aynı zamanda duygusal bir öykü sunarken, İtalya'nın Tuscan bölgesinin büyüleyici manzarasını da bir görsel şölen olarak barındırıyor. Gitmiş kadar olacaksınız!

Abyss

 • 1989 ‧ Bilim Kurgu/Macera ‧ 2 saat 51 dakika
 • IMDb 8,2/10

1989 yılında çekilmiş olmasına rağmen oldukça etkileyici ve tatmin edici bir bilim kurgu filmi. Üstelik deniz altına meraklı olanların mutlaka izlemesi gereken filmler listesinde. Eğer pandemi döneminde siz de dalış yapmayı ve deniz özlediyseniz bu filmi kaçırmayın. Türkçeye ‘’Derinlik Sarhoşluğu’’ ve ‘’Işığın Bittiği Yer'’ isimleri ile çevrilen film tamamen deniz altında geçiyor. Dünyayı savaşlarla, atıklarla kirleten insanoğlunun doğaya verdiği zararı eleştiriyor.

The Bucket List 

 • 2007 ‧ Komedi/Drama ‧ 1 saat 37 dakika
 • IMDb 7,4/10

Bizce anlattığı konu bakımdan süre olarak oldukça ideal. Biraz uzun olsa sıkıcı olabilir biraz kısa olsa sanki yarım kalmış gibi bir hissiyat verebilirdi. Üstelik bu film  Jack Nicholson ve Morgan Freeman gibi iki ustayı bir araya getiriyor. The Bucket List (Şimdi ya da Asla) konusu, kanser hastalığı nedeniyle artık ölümü bekleyen iki yaşlı arkadaşın bu tedaviden kaçarak hayallerini gerçekleştirmeye çalışmasını anlatıyor. İki çınarın bu etkileyici seyahati izleyenlere mükemmel manzaralar da sunuyor. Film, insanlara ‘’hayallerinizi vaktiniz varken gerçekleştirin’’ mesajı veriyor.

Before Sunrise

 • 1995 ‧ Romantik/Dram ‧ 1 saat 45 dakika
 • IMDb 8,1/10 

1995 yılında çekilen bu aşk filmine daha önce de pek çok listemizde yer verdik. Çünkü eski bir yapım olmasına rağmen sinema dünyasında ayrı bir yere sahip. Before Sunrise (Gün Doğmadan) konusu, trende tesadüf olarak tanışan iki yabancının (bir erkek ve bir kadın) gece yarısı binecekleri trenden önce Viyana’da geçirecekleri bir günü anlatıyor. Bu filmi izlerken göz kamaştırıcı bir güzelliğe sahip Viyana’nın büyüleyici dünyasına gireceksiniz.

Bir cevap yazın