En Çok İzlenen 6 Hint Filmi

Günümüzde insanlarımızın Hint filmi popülerliğinin artması ile birlikte, en iyi romantik Hint filmlerinden en komedi Hint filmlerine kadar olan ilgi her geçen gün artmaktadır.

En güzel hint filmleri nelerdir? En romantik Hint filmleri nelerdir? En iyi hint filmleri nelerdir? En fazla izlenen hint filmleri nelerdir? 

İşte muhteşem sahnelerin yer aldığı birbirinden etkileyici o filmler...

TAARE ZAMEEN PAR (Her Çocuk Özeldir)

Film harfleri ve sayıları algılayamayan, disleksi hastalığına yakalanmış küçük bir çocuğun karşılaştıkları zorlukları anlatıyor.

URI: THE SURGICAL STRIKE

Hindistan ordusu, ülkede gerçekleştirilen bir terörist saldırısına cevap vermek zorundadır. Böylece askeri tarihinde gerçekleştirilmiş en kapsamlı ve ölümcül operasyonlarından birini uygular film 2016'da yaşanmış gerçek olaylara dayanmaktadır.

VEER ZAARA

Genç bir Pakistanlı olan veer, aynı zamanda bir Hint pilotudur. Veer, Zaara adlı bir kızın hayatını, Hindistan yolundaki bir otobüs kazasında kurtarır. Birbirlerine yakınlaştıklarında, Zara'nın Hindistan'a önceden baktıkları kadının, ölümünde küllerini nehre dökme vasiyeti üzerine gelmiştir. Veer, ölen kadının külü dökülene kadar Zaara'nın yanından ayrılmaz. Daha sonra Zaar yardımlarından dolayı bir şey istemesini söyler. Bunun üzerine veer, Tam bir günü sadece kendisi ile geçirmesini ister. Kızı kasabasına götüren Veer aşık olmaya başlamıştır.

3 IDIOT

Sistemin daima yarış üzerine kurulu olduğu, herkesin en iyi olmaya çabaladığı bir okulda sistemi değiştirmeye çalışan bir öğrenci ve onun en yakın iki arkadaşının hikayesi.

DANGAL

Filmde Aamir Khan bir güreş hayranıdır. Kendi hayallerini gerçekleştirmek için kızlarını güreş yaptırmaya başlar. Aamir Khan'ın filmindeki olağanüstü oyunculuğu herkesi hayran bıraktı.

BAJRANGI

Salman Khan'ın başrolde olduğu bu film tam anlamıyla izleyenleri etkisinde bırakarak nefes kesti. Filmde Pakistanlı konuşamayan bir kızın yaşadıkları anlatılıyor.

PEEKAY

PK (Aamir Khan) başka bir gezegenden dünyaya inmiş bir uzaylıdır. Dünyaya indikten sonra uzay aracının kumandası olan kolyeyi çalarlar. Masum uzaylımız PK kolyesini geri bulmak için yola çıkar.

"Taksiler sarı oldukları için trafikte hemen görebiliyorlar. Bende tanrı beni fark edebilirsin diye sarı kask takıyorum."

Aamir Khan

Bir cevap yazın