Elma Sirkesi Mucizesi

Salata da kullanılan bir malzemeden çok daha fazlası olan elma sirkesi, zayıflama çabalarınızı destekleyebilir ve saçlarınızı güzelleştirebilir.

KİLO VERME

Zayıflama konusunda hiç birşey sağlıklı diyet ve düzenli egzersiz kadar etkili değildir.Hatt tek yöntem budur! Yine de dçgünlük beslenme düzeninize bir kaç tatlı kaşığı hatta kaldırabiliyorsanız bir kaç yemek kaşığı sirke eklemek, uzun süre tok hissetmenizi sağlayacaktır.


Tarım ve Gıda Kimyası Bülteni‘nde yayınlanan bir araştırma da sirkenin yağ birikimini yavaşlattığı tespit edildi. Sirkeyi diyetinize dahil etmenin en kolay yöntemi salatalarınızın üzerine bir iki yemek kaşığı gezdirmektir.

SİNDİRİM

Kabızlık, reflü ya da gıda zehirlenmesi gibi problemlerle cebelleşiyorsanız, bir iki yemek kaşığı elma sirkesini uzun bir su bardağına koyun. İçeriğindeki malik asit ve antibakteriyel özellikleri sayesinde sindirim sisteminizdeki problemleri bastırmanıza yardımcı olacaktır.

DETOKS

Elma sirkesi, mukus tabakasını parçalayarak sindirime yardımcı olur. Lerif dolaşımını kuvvetlendirerek, hem toksinlerin vücuttan atılmasını hem de içeriğindeki doğal mineral, vitamin ve enzimler sayesinde vücuda destek olur. Yüksek oranda potasyum içerdiğinden dolayı sinüs enfeksiyonlarını temizlemenizde ve kandida, faranjit ve alerjilerden kurtulmanıza yardımcı olur. Tek başına sirke ve su karışımı size ağır geliyorsa, bir kaç tatlı kaşığı sirke, bal,limon ve sıcak suyu karıştırıp harika bir detoks içeceği elde edebilirsiniz.

TUVALET TEMİZLEYİCİ

Bu, elma sirkesinin belki de en harika özelliğidir. Elma sirkesi, antibakteriyel özelliğinden dolayı son derece kuvvetli ve tamamen doğal bir temizleyicidir. Tuvalete biraz elma sirkesi dökün ve bir gece bekletin. Ayrıca, yarım bardak sirkeyi bir bardak su ile karıştırdığınızda, mikrodalga fırınlardan mutfak tezgahına ya da camlara ve aynalara kadar bir çok yerde kullanabileceğiniz bir çok temizleyici solüsyon elde edebilirsiniz.

DİŞ BEYAZLATICI

Evet herkes karbonatın ne kadar etkili bir diş beyazlatıcı olduğunu söyler, – ki gerçekten de öyledir. Ancak elma sirkesi nedense bir türlü etkili bir ağız temizliği aracı olarak dikkat çekmedi. Elma sirkesi, meyve, sebze ve etteki kalsiyumun ortaya çıkmasını sağlayarak dişlerinizi güçlendirmekle kalmıyor,doğrudan dilinize sürüp su ile duruladığınızda daha parlak ve daha beyaz bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlıyor.

GÜNEŞ YANIĞI TEDAVİSİ

Eğer doğru bir şekilde korunmuyorsanız, güneşin altında gereğinden fazla zaman geçirmek iyi değildir. Güneş kremini ihmal edip eve domates gibi döndüğünüzde küveti doldurun ve suya bir bardak elma sirkesi katın. Sirke, yanıkların acısını hafifletecektir.

SAĞLIKLI SAÇLAR

Hayatınızda bir kadın varsa, o bu tekniği muhtemelen biliyordur ve yapmıştır da! Sizde bu şekilde daha sağlıklı ve güzel görünen saçlara kavuşabilirsiniz. Boşalan bir şampuan şişesini atmayın ve içerisine yarım yemek kaşığı elma sirkesi ile bir bardak su koyun. Haftada bir kaç kez, saçınızı şampuanla yıkadıktan sonra bu karışımla durulayın. Sonuç mu? Daha dolgun ve daha parlak saçlara “Merhaba” deyin!


 

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet


Bir cevap yazın