Elektrikli Karbon Sanatı: Specialized Turbo Creo SL

Her geçen gün e-bisiklet çılgınlığı arttıkça bu durum geleneksel bisiklet firmalarının karşılık vermesini şart kıldı. Özellikle en büyük ve en özel markalar olabilecek en hızlı şekilde aksiyon almaya başladılar.

Aslında bakıldığında halihazırda kullanılan bir bisikletin içerisine elektrik motoru yerleştirerek satışa sunmak çok önemli bir durum değilmiş gibi gelebilir ama Specialized gibi özel markalar var olan haliyle oldukça kabiliyetli ve güzel olan bisikletlerinin hantallıklarını bu sayede giderebilmiş oldular. S-Works'ün elinden çıkan elektrikli Turbo Creo SL, kadro ve mümkün olabilen diğer tüm materyallerin karbon oluşuyla çok özel bir paket.

Elektrikli bisikletlerin çoğunun, geleneksel yol bisikletçilerinin ortaya koyduğu ortalama standartlara uymadığı durumlarda Specialized, endüstrinin fazla kilolu bataryaları, kompozisyonları ve mimarileriyle geride kaldığı durumu ortadan kaldırmak için evrimsel bir platform oluşturmayı amaç edinmiş.

Çok şık bir FACE 11 r karbon kadrolu, tamamen entegre 320Wh Specialized SLl-320 motorlu ve Future Shock 2.0 ayarlanabilir amortisörlü maşalı, l l vitesli Shimano XTR rubleli. Praxis Carbon M30 aynakollu, Shimano) (TR M9050 Di2 Shadow Plus arka vites değiştiricili ve Roval CLX 50 jantlı toplam paketin ağırlığı ise sadece 11 .8 kg. Son olarak 130 km'ye kadar güç verebilen elektrik motorunun destek menzilinin istendiğinde 160 Wh'lik ek sayesinde 195 km'ye kadar uzatılabildiğini ve markanın sadece 250 adet üreteceği bu özel bisiklet için ödenmesi gereken rakamın 16.500 dolar olduğunu belirtelim.

1 Yorum

  1. Keşke ülkemize bir an önce gelse de bizde satın alabilsek haberlerini görünce bile canımız çekiyor

Bir cevap yazın