Egzersiz Yapmadan Göbek Yağlarınızdan Nasıl Kurtulabilirsiniz?

Merhaba sevgili okurlar,

Göbek yağları kimsenin sahip olmak istemeyeceği türden yağlardır muhakkak, eğer karınlarının düz görüntüsünden mutlu olanlardan iseniz tebrikler ama eğer kaybedecek bir şeyiniz var ise ve bu da göbek yağlarınız ise bu yazı okunmaya değer derim.

1- Göbek düzleştirici limonlu su için, bu içecek karnı düzleştirme konusunda size çok yardımcı olacak, meyve suyu yerine bu içeceği tercih etmelisiniz. İçeriği C vitamini, pektin lifleri ve sitrik asit bakımından oldukça zengindir. Limon, yağ yakımını hızlandırarak daha hızlı kilo vermenizi sağlar, pektin lifleri daha tok hissetmenizi sağlayarak daha az yemek yeme isteği oluşturur; limon suyu yapmak oldukça basit tek yapmanız gereken bir bardak su içerisine yarım limon sıkmak, güne bu suyu içerek başlayın bu sayede vücudunuz toksinlerden arınarak karaciğeriniz daha aktif çalışacak.

2- Gazlı içecekler yerine kızılcık suyunu tercih edin. En sevdiğiniz ferahlı içecek nedir? Sanki duyar gibiyim diyet aşamasında bu gazlı içecek ile kızılcık suyunun yerini değiştirmenizi tavsiye ederim, tamam kızılcık suyunun tadı çok iyi olmasa da en az diğer içecekler kadar lezzetlidir, kızılcık suyunun içerisinde; C vitamini, mineraller, antioksidan, organik asitler bakımından iyi bir kaynaktır. Marketler de satılan hazır kızılcık sularını tavsiye etmiyorum, çünkü genelinin içinde şeker bulunmakta, onun yerine evde kendimiz kaynatarak bu suyu elde edebiliriz ve şekersiz olarak tüketmeliyiz, kızılcık mevsimsel bir meyve fakat bazı marketler de dondurulmuş olarak da bulmamız mümkün, düz bir karın için uğraşmaya değer.

3- Chia tohumları, yemeklerinize ne sıklıkla chia tohumları katıyorsunuz eğer vereceğiniz cevap düzenli olarak ise doğru olanı yapıyorsunuz demektir.Chia tohumları antioksidan, lifler, proteinler ve omega-3  bakımından oldukça zengin kaynaklarıdır. Bütün bunlar bir araya geldiğinde chia tohumları kilo verirken size çok yardımcı olacaktır. Bu tohumları kuru olarak yememek çok önemli, mutlaka ıslatılmış olarak tüketmelisiniz örneğin; bir kase yoğurdun içinde, herhangi bir meyvenin üstüne serperek veya yapmış olduğunuz salataya ilave edebilirsiniz hatta ve hatta sabah kahvaltısında peynirinizin üstüne, haşlanmış yumurtanızın üstünde kullanmanız daha yarar sağlayacaktır.

4- Diyetinizi zencefilli çay ile renklendirici, zencefilli çay çok mu acı geldi; belkide tarifi yanlış yapıyorsunuzdur ya da zencefili çok fazla katıyorsunuz dur. Zencefilin doğru miktarı her ne kadarsa sağlığınız için okadar almanız gerekir. Zencefil yağlarınızı yakar, tok hissettirir, iştahınızı keser denemenizi şiddetle tavsiye ediyorum. Nasıl demlenir; ihtiyacımız olan malzemeler bir parça kök zencefil, dört bardak filtrelenmiş şu, iki yemek kaşığı kendi sıktığımız limonun suyu ve tercihe göre bir iki yemek kaşığı bal. Zencefil köklerini doğrayın ve yeni kaynamış suyun içine atın, beş dk boyunca kapağı kapalı tutun, malzemelerin iyice soğumasını bekleyin ve limon suyu ve balı ekleyin bu çayı isteğe bağlı olarak sıcak ya da soğuk tüketmekte bir sakınca yoktur. Düzenli olarak tüketmek düz bir karına ulaşmak için izlenecek yollardan birisidir.

5- Göbek yağlarınızdan kurtulmak için yeşil çay tüketin. Yeşil çay güçlü bir detox etkisine sahiptir, bilindiği üzere yeşil çay da kafein bulunmakta ve doğru miktarda kafein vücuda girerse yağ yakma görevi görür, aynı zamanda cildinize de iyi gelecek daha parlak görünecektir. Yeşil çayı egzersiz öncesi ve dilenirken kullanabilirsiniz.

6- Hindiba çiçeği çayı demleyin, günümüzde gittikçe popülerlik kazanan hindiba çayının zayıflamada etkileri bilimsel olarak kanıtlandı, bunun için hindiba bitkisinin yapraklarını ve köklerini kullanabilirsiniz. Sindirim sistemini düzenler, kilo vermenize büyük katkı sağlar; ayrıca bu çay aynı zamanda enerjinizin artmasına da yardımcı olacaktır ve tok hissettireceği için aç olarak içmeyi tercih ediniz.

7- Kırmızı biber, kırmızı biberi zencefil ile ezerek kullanmanız durumunda güçlü bir yağ yakacağı kesindir, bu şekilde yemeklerinizde kullanabilirsiniz. 2014 yılında yapılan bir araştırmada kırmızı biberin mideyi tok tuttuğu ve bu sayede daha az yeme isteğinin oluştuğu kanıtlandı.

8- Hindistan cevizi yağı,inanılmaz derecede güzel kokar ve yağ yakımına gelince tam bir kahramandır, metabolizmayı çalıştırıcı özelliği bulunmaktadır. Kalça, baldır ve belinizin etrafındaki fazlalıklardan kurtulmanıza yardımcı olacak derecede etkilidir. Organik rafine hindistan cevizi yağı konu kızartma ve pişirmeye geldiğinde en yakın arkadaşınız olmalı.

9- Tarçın kullanın, tarçının kilo verme konusunda kendine has teknikleri var ,kanınızdaki şeker miktarını eşitlemede muazzam bir görev üstlenmektedir, metabolizmayı hızlandırır, yoğurdunuza, süzme peynirinize ekleyin, yemek yemeden hemen önce tarçın yerseniz iştah kontrolü sağlayacağı kesindir.

10- Son olarak sarımsak,yağ yakımı konusunda mucizevi olduğunu daha önce duymuş muydunuz? Sarımsak iştahınızı baskılar ve beyninize tok olduğunuzun sinyalini gönderir, adrenalin hormonu salgılaması için sinir sisteminizi uyararak metabolizmanızı hızlandırır aynı zamanda vücutta yağ birikimi olmasını engeller, sabah 4 diş sarımsağı çiğneyip üzerine limonlu su için.

Tüm bunlar tabi ki antrenman da işin içine girerse daha etkili sonuçlar ortaya çıkaracaktır, hedefe daha çabuk ve kolay varılacaktır yani sporu tamamen bırakın demek mümkün değil, en önemlisi de stresten uzak durmak elbette ...

Sağlıklı Mutlu Bol Eksili Günler

http://www.instagram.com/acikvnet

http://www.twitter.com/acikve_net

 

 

Bir cevap yazın