Efsane Bentley Blower Sahaya Dönüyor

90 yıllık Bentley blower modeli yeniden üretilecek. İngiliz lüks spor otomobil üreticisi Bentley, 1929 yılında ürettiği "Blower" adlı modelinden tekrar üretmeye karar verdi. "4.5 litre blower" adıyla da bilinen araçtan 12 adet üretilecek. Bentley Blower ne zaman üretilecek? Bentley Blowerın özellikleri nelerdir? Bentley Blower nasıl bir araç?

Bentley CEO'su Adrian Hallmark'ın, projeyle ilgili olarak "Bentley Blower'lar dünyadaki en değerli Bentley'lerdir. Biz de bu araca ulaşma fırsatı bulamayan 'milyonerlerin' olduğunu biliyoruz.

Bu sebeple, orijinaline birebir sadık kalarak bu araçtan 12 adet daha üreteceğiz" şeklindeki açıklamasıyla duyurusu yapılan proje, gerçekten de Milyoner olsan ne alırdın? sorusuna samimi bir cevap oluşturuyor. Bentley, adlı bu otomobilden zamanında 55 adet üretilmişti.

Bunlardan beşi ise yarışlara özel olarak üretilmişlerdi ve 4,5 litrelik 4 silindirli motordan 240 beygir güç üretiyordu. Yarış versiyonunda süper şarj ünitesine sahip olduğu için zamanının ötesinde güç üreten Blower'ların diğer 50'si ise 130 beygir gücüne sahipti. Yeni Bentley Blower'lar üretilirken de firma, üstün teknoloji ve eski nesil kaliteli işçiliği bir araya getireceğini belirtiyor.

Bentley, üretim için elindeki bir Blower aracını parçalarına ayırarak, tüm parçaları 3D tarama teknolojisi ile tarayacak. Böylece bu parçaların birebir aynıları üretilebilecek. Bentley, bu 12 aracın üretim sürecinin 2 yılı bulacağını belirtiyor. Ne yapalım, milyoner de olsanız, zamanı hızlandırma mıyorsunuz; çaresiz şanslı 12 milyoner de 2021'i beklemek zorunda!

 


1 Yorum

Bir cevap yazın