Dünyanın En Sıradışı Eğlence Parkları

Biz büyüklerin hayatı işe gitmek ve sonrasında eve dönmekten ibaret değil mi? Sanki büyük bir monotonluk maratonu içerisinde koşturuyoruz. Kendimizi eğlendirmek için yeni yollar bulmaya çalışıyoruz. Ve kısıtlı zamanlarımızı en iyi şekilde değerlendirerek hayattan keyif almaya bakıyoruz. İşte tam da bu noktada hem arkadaşlarımızla, hem de ailemizle gidebileceğimiz ve içerisinde geçirdiğimiz zamanı kaliteli ve eğlenceli biçimde değerlendirebileceğimiz eğlence parkları devreye giriyor.

Günlük yaşamdaki ve iş yaşamındaki stresten arınmak için eğlence parkları na gitmekten daha iyi ne olabilir? Etrafı keşfetmek, kendimizi tekrar çocuklar gibi kaygısız ve özgür hissetmek, kafamızı kemiren sorunlardan kurtulmak ve monotonluğu kırmak için yapılabilecek daha mantıklı bir şey yok. Bu listemizde dünyadaki en büyük 10 eğlence parkından bahsedeceğiz.

Disney Land California, ABD

Disney Land Anaheim, her ne kadar bir eğlence parkı olsa da aynı zamanda California'nın çoklu kültürel yapısını ortaya koyuyor. Bu yapı iki adet alt tema parkına ve bir adet de alışveriş ve eğlence alanına sahip.

Disney Land'in birçok birbirinden farklı ve eğlenceli kısmı var, bunlar arasında Karayip Korsanları ve Uzay Dağı en ünlüleri arasında. Çalışanların da son derece ilgili ve arkadaş canlısı olduğu park birçok çekici oyunları ve eğlence makineleriyle yüzünüze tebessümü muhakkak yerleştirecek, büyüklüğü ile ilk gelişiniz de sizi heyecanlandırması da mümkün...

Ocean Park Hong Kong

Ocean Park Hong Kong

Burası deniz memelileri parkı, bir yapay okyanus, bir eğlence parkı ve bir de hayvan temalı park barındırıyor. Doğa tutkunları için mükemmel bir yer olan Ocean Park yunuslar, deniz anaları, deniz aslanları ve foklar gibi deniz hayvanlarını canlı olarak görmek için gidilebilecek mükemmel bir yer.

Abyss Turbo Drop adlı makine size 20 katlık yüksekliğe 5 saniyede çıkıp inmesiyle çığlık attıracağı kesin olan eğlencelerinden biri Ocean Park'ın. Parkın buna benzer birçok başka kısmı var, bunların arasında maden treni, çağlayan nehir ve eiderha en ilgi çekenler olarak görülüyor.

Canada's Wonderland Vaughan, Ontario, Kanada

Burası Kanada'nın bir numaralı eğlence parkı. 330 dönümlük bir araziye vayılmış olan Canada's Wonderland'in ziyaretçilerine sunduğu 65 ayrı gezi var.

En meşhur eğlencelerinden biri de Kanada'nın en uzun tahtadan yapılmış lunapark treni olan "Devasa Kanadalı". Toplamda sekiz ayrı mini parkın içerisinde yer alıyor ve her biri başka bir eğlence biçimi ve temayla ziyaretçilere hitap ediyor.

Everland Yongin, Güney Kore

Her şey eğlence için. Bir ailenin tüm fertleri kendisini eğlendirecek bir şeyler muhakkak bulur. Ziyaretçilerin ilgisini çekecek eğlence programı, mekan tarafından sunuluyor. Bu parkın beş ana kısmı var: Avrupa Macerası, Zootopya, Küresel Panayır, Amerikan Macerası ve Büyülü ülke. Küresel Panayır'ın bünyesinde birçok geçit töreni ve keyifli şovlar gerçekleşiyor.

Amerikan ve Avrupa maceralarında ana amaç heyecan ve gerilim. Kartal Kalesi, Asya'nın asılı kalan ilk treni Döne X-Treni ve Hortum adlı aletler ve geziler sayesinde buraya gelen herkes eşsiz bir eğlence yaşıyor.

The Land Of Legend, Antalya

Antalya'da konumlanan The Land of Legends, misafirlerine hayallerle dolu bir ortamda tatil imkanı sunuyor. Özeltasarımlı konuk odaları ve süitlermasallardan alınan detayları yansıtıyor.

Her köşesinde farklı eğlencelerin yer aldığı The Land of Legends'ta 5D sinema, çılgın nehir dalga havuzu ve Typhoon Coester gibi birbirinden keyifli aktivitelerle gün boyu bir çok deneyimi yaşamanızı sağlıyor.

Aventura Limanı Salou, İspanya 

Aventura Lîmanı macera ve heyecan tutkunları için gitmekten imtina edilmemesi gereken müthiş bir park. Bünyesinde tam olarak beş adet mini park bulunuyor bunlar beş ayrı ülkenin ve
o ülkelerin kültürel öğelerinin üzerine kurulmuş yapılar. Bu ülkeler ise şöyle: Çin, Po inezya, Meksika, Akdeniz ve Uzak Batı. Ayrıca bu Parkın bünyesinde bir de su parkı ve içerisinde su trenleri var. Toplamda 30 kadar farklı treni bulunuyor.

Europa Park Rust, Almanya

Europa Park Avrupa'nın 2. en büyük eğlence parkı olarak kayıtlarda. İçerisinde 12 adet küçük park bulunduruyor. Bunların her biri bir başka Avrupa ülkesi gibi biçimlendirilmiş ve o ülkenin kültürel tatlarını ve niteliklerini barındırıyorlar.

Tüm aile için müthiş ve heyecanlı bir deneyim sunan parkın içerisinde karnavallar, sirkler, dans gösterileri, düellolar ve macera sporları da gerçekleşiyor. Tüm aileniz ve arkadaşlarınızla ziyaret etmekten pişmanlık duymayacaksınız müthiş bir yer burası.

Walt Disney World Orlando, ABD

27.433 dönümlük arazi üzerine kurulmuş olan bu yapı dünyanın en çok ziyaret edilen eğlence parkı. California'daki Disneyland'e ek olarak kurulmuş bir yapı aslında. Bünyesinde dört ayrı tema parkı yer alıyor Walt Disney'in, bunlar: Büyülü Krallık, Epcot, Disney'in Hollywood Stüdyoları ve Disney'in Hayvan Krallığı.

Ayrıca iki adet su parkı ve yirmi dört adet oteli var. Tüm ailenizle yaşayabileceğiniz eşsiz bir deneyim için burayı tercih edin.

Cedar Point Ohio, ABD

Burası 364 dönümlük bir alanı kaplıyor. ABD'deki en eski ikinci eğlence parkı olan Cedar Point tek bir noktada bulundurduğu 17 adet lunapark treniyle alanında bir rekora da sahip. Buradaki trenlerîn Ciogu magnum XL, Raptor, cocksrew ve mean streak adlı araçlar. Ayrıca üç adet su parkı da var.

Lunapark trenleri özel ilgi alanlarına girenler ve heyecan dolu bir macera yaşamak isteyenler için Cedar Point en uygun eğlence parkı gibi görünüyor.

Six Flags Büyük Macera New Jersey, ABD

New Jersey'de konumlanmış bu mekan dünyanın en uzun ve hızlı lunapark trenini barındırıyor. Bu tren saatte 128 mil hızı 456 feet yükseklikte yapabiliyor. Medusa adlı bir başka tren ise dünyanın en hızlı zeminsİz lunapark treni.

Herkes için bir şeyler barındıran bu park birçok farklı zevke ve eğlence anlayışına hitap edebiliyor. Tüm aileniz ve arkadaşlarınızla bünyesinde keyifli vakit geçireceğiniz garanti.

www.acikve.net
www.instagram.com/acikvnet
www.twitter.com/acikve_net
www.facebokk.com/acikvenetinternet

1 Yorum

  1. Güney kore ve New Jersey 'dekileri ilk defa duydum. Cidden harika parklarmış. Umarım bir gün hepsini görmek nasip olur.

Bir cevap yazın